Зеленський: починаємо готуватися до наступного саміту НАТО та Кримської платформи

. Президент України Володимир Зеленський під час вечірнього звернення 13 липня 2023 року.Фото: ОПУ

У своєму вечірньому зверненні Володимир Зеленський заявив, що Україна вже розпочала готуватися до наступного саміту НАТО, який відбудеться у Вашингтоні. Також Уряд почав готуватися й до майбутньої Кримської платформи.

Гарант розповів, що провів "нараду з міжнародниками", де й обговорили деталі підготовки.

"Зараз на саміті у Вільнюсі ми отримали хороші домовленості для України практично з усіма партнерами. Дуже хороша зустріч була у нас із Президентом Байденом, із його командою: міністр оборони Остін, радник із питань нацбезпеки Салліван", — сказав Зеленський.

Він розповів про створення Ради Україна-НАТО і зазначив, що цей формат має працювати змістовно.

"Готуємо пропозиції нашим партнерам. Є нові домовленості щодо зброї, щодо техніки, щодо авіації, і зараз їх конкретизуємо", — додав президент.

Він повідомив, що після саміту НАТО у Вільнюсі до семи найбільших демократій світу, із які погодили гарантії безпеки, приєдналися ще шість країн: Чехія, Данія, Нідерланди, Норвегія, Іспанія та Швеція.

"Протягом часу, який є до Вашингтонського саміту, ми маємо разом із партнерами опрацювати все, про що говорили у Вільнюсі, а також сформувати нові спільні позиції, на які Україна та наші воїни однозначно заслуговують", — підсумував Гарант.