Байден: Успіхи України на полі бою призведуть до переговорів з РФ

. Президент США Джо Байден виступає під час прес-конференції з президентом Фінляндії Саулі Нііністо в президентському палаці в Гельсінкі, Фінляндія, 13 липня 2023 рік. Фото: АР/Susan Walsh

Президент США Джо Байден висловив сподівання, що Україна досягне значного прогресу в контрнаступальних діях, і це призведе до врегулювання шляхом переговорів Росією.

Про це Джо Байден сказав під час спільної пресконференції з президентом Фінляндії Саулі Нііністьо на саміті лідерів Північних країн.

"Я сподіваюся й очікую, що Україна досягне значного прогресу в наступальних діях, і це призведе до врегулювання шляхом переговорів", — сказав Джо Байден.

Президент США також висловив думку, що війна РФ проти України не може "тривати роками з двох причин".

"По-перше, я не думаю, що Росія може підтримувати війну з точки зору своїх ресурсів і можливостей. По-друге, я думаю, що врешті-решт складеться така ситуація, що президент Путін вирішить, що продовження цієї війни не в інтересах Росії ні з економічної, ні з політичної точки зору. Але я не можу передбачити", — наголосив Байден.

Американський президент додав, що "Путін вже програв цю війну".

"Путін вже програв війну. У нього є реальна проблема з тим, як йому рухатися далі, тому йдеться про те, що може буде якийсь спосіб, щоб завершити війну. Він може закінчити війну завтра, він може сказати: "Я пішов". Але зрештою домовленості досягаються залежно від Путіна і від того, що він вирішить зробити", — сказав Джо Байден.

12 липня президент США Джо Байден прибув у столицю Фінляндії Гельсінкі на саміт лідерів Північних країн. Байден зустрінеться з лідерами Фінляндії, Швеції, Норвегії, Ісландії та Данії. Це стане третім таким самітом та першим для адміністрації президента США.