Канада підтримує членство України в НАТО, "коли дозволять умови" — Трюдо

. Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо на саміті НАТО у Вільнюсі 11 липня 2023 р. REUTERS

Канада продовжить нарощувати пряму підтримку України та виступає за членство України в НАТО, "коли дозволять умови".

Про це заявив прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо перед початком саміту НАТО у Вільнюсі, передає Укрінформ.

"Ми збільшуватимемо пряму підтримку України, яка вже становить близько 8 млрд доларів. Ми маємо намір робити це, тому ми так раді бачити, що всі разом ідуть чітким шляхом вступу України до НАТО, коли дадуть змогу умови", — сказав він.

Трюдо також зазначив, що Канада продовжує посилювати тренування українських військових.

Крам того, канадський прем'єр наголосив на важливості посилення східного флангу НАТО, зважаючи на дії Росії "протягом останніх місяців і навіть років після вторгнення до Криму".

Що відомо про перспективи вступу України в НАТО

30 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ. У цьому питанні Україна орієнтується на досвід Фінляндії і Швеції. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.

Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30-ти союзників.

Президенти низки країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО. Серед них — лідери Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії та Словаччини. Також про підтримку вступу України до Альянсу заявила Канада. У Білому домі вважають, що вступ України в НАТО "не на часі".

Прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков прокоментував подану Україною заявку на вступ до НАТО, заявивши, що євроатлантичний курс української влади став причиною російської агресії проти України.