У рейтингу кандидатів на виборах мера Києва лідирує Віталій Кличко

Уніан

Рейтинг чинного мера столиці Володимира Кличка покращився у порівнянні з квітнем 2020 року і складає 41,7%. Про це свідчать результати телефонного опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" 26-27 липня 2020 року серед жителів Києва.

За даними соціологів, серед тих, хто визначився з вибором і має намір взяти участь у голосуванні 25 жовтня, 41,7% обрали б чинного мера Віталія Кличка. Шоумена і телеведучого Сергія Притулу підтримали б 11,6% опитаних.

На третьому місці серед кандидатів у мери столиці нардепка від "Слуги народу" Ірина Верещук — за неї проголосували б 9,4% опитаних.

За даними опитування, 9,0% киян підтримали б власника клініки Eurolab Андрія Пальчевського, 5,4% — нардепа від "Європейської солідарності" Олексія Гончаренка. 4,5% опитуваних віддали б свій голос за ексголову КМДА, нардепа від ОПЗЖ Олександра Попова, 3,5% підтримали б нардепа від ОПЗЖ Вадима Рабіновича, 3,3% — за колишнього мера столиці, депутата Київради Олександра Омельченка, 2,6% — за кандидата від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Андрія Іллєнка, 2,1% — за нардепа "Батьківщини" Володимира Нестора.

Не визначилися з майбутнім вибором близько 8,5% опитаних.

Окрім того, 37% опитаних відмінно або добре оцінюють в цілому роботу Віталія Кличка на посаді мера Києва. 39% поставили задовільні оцінки, 22% — погані. 54% вважають, що ситуація в Києві за час перебування Віталія Кличка на посаді мера покращилася. 30% не побачили жодних змін. Лише 15% вважають, що вона погіршилася.

"Рейтинг"

За якого кандидата в мери проголосували б кияни

Опитування проводилося серед жителів міста Києва від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод опитування: CATI (computer-assisted telephone interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Оцінка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%. Терміни проведення: 26-27 липня 2020.

Що відомо

  • У квітні 2020 року чинного мера столиці Володимира Кличка підтримали б 38,7% громадян.
  • За даними соціологів, понад половина опитаних українців схиляються того аби підтримати на місцевих виборах у жовтні саме місцеву партію, навіть якщо вона буде балотуватися лише в одній області.
  • Раніше Верховна рада призначила на 25 жовтня чергових місцевих виборів депутатів обласних, Київської міської, районних у містах рад та мера Києва.
  • 1 липня Рада майже вчетверо зменшила кількість районів в Україні. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що до осені планується завершити реформу децентралізації в Україні, аби місцеві вибори, які пройдуть у жовтні, відбулися вже у всіх новостворених територіальних громадах.
  • У Центральній виборчій комісії занепокоєні складнощами при підготовці цьогорічних місцевих виборів, зокрема, через епідеміологічну ситуацію, новий виборчий кодекс та адміністративну реформу.