На Полтавщині розпочали збір урожаю: що молотять

Фото: Суспільне Полтава

У південній частині Полтавської області розпочали збір ранніх зернових. Про це Суспільному повідомив заступник директора обласного департаменту агропромислового розвитку Олег Палій. За його словами, на урожай вплинули дощі.

У Кобеляцькій та Глобинській громадах розпочали збір урожаю. Нині на Полтавщині намолотили близько 1000 тонн озимих пшениці і ячменю, розповів Олег Палій.

Стигла пшениця на полі у Полтавській області. Фото: Суспільне Полтава

Жнива цьогоріч розпочали приблизно так само, як і торік.

"Дощі, які були, сприяли розвитку рослин. Останні дощі сприяли наливу зерна ранніх зернових. Тому очікуємо непоганий урожай", – додав заступник директора обласного департаменту агропромислового розвитку Олег Палій.

За його словами, зібрати озимі пшеницю, ячмінь, жито, ярий ячмінь, горох та овес мають на площі 343 тисячі гектарів. Очікують зібрати орієнтовно 1,5 мільйони тонн ранніх зернових.

Які ще культури посіяно на Полтавщині

На Полтавщині засіяли 1,7 мільйона гектарів площ. Про це раніше повідомляв директор обласного департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов.

Найбільше площ засіяли кукурудзою – 528 тисяч гектарів, а також соняшником – 435 тисяч гектарів. Крім того, сіяли сою та цукровий буряк.

На Полтавщині посівну кампанію розпочали у березні. Озимі культури 2023-го, зокрема, перевіряли на наявність шкідників.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram| Viber | Instagram| Twitter| YouTube| Facebook