Посівна 2023: яка ситуація на Полтавщині

Фото: Суспільне Полтава

Через дощі темпи посівної кампанії на Полтавщині зменшилися. Однак через вологу, яка є у ґрунті, та теплу погоду майбутній врожай має бути хороший. Про це Суспільному розповів заступник директора обласного департаменту агропромислового розвитку Олег Палій.

На одному із полів фермерського господарства «Козубівське», що у Новосанжарській громаді, готують техніку до посіву соняшнику.

Площа поля 50 гектарів. А загалом цьогоріч під посів пізніх культур – соняшника та кукурудзи – відвели 1000 гектарів. Через дощову погоду терміни посіву трохи змістилися, каже голова фермерського господарства.

Посів соняшнику на Полтавщині. Суспільне Полтава

"Але це на сьогоднішні посіви не впливає. Тому що тоді було холодно і ті фермери чи сільгоспвиробники, які посіяли раніше, те зерно лежить ще в холодному ґрунті. Сьогодні ми сіємо соняшник і термін сходу його буде швидшим, ніж у тих, хто сіяв раніше", - розповідає голова фермерського господарства Михайло Васюта.

Торік посів соняшнику завершили 2 травня, розповів головний агроном господарства.

Поле оборобляє спеціальна техніка. Суспільне Полтава

"Ми зараз сіємо в оптимальні строки. Температура ґрунту на сьогодні 8-10 градусів, що для соняшнику дуже добре", - каже головний агроном фермерського господарства Станіслав Буйнецький.

За словами Станіслава, сходити соняшник почне за тиждень.

"Зараз озимий ячмінь і озима пшениця перебувають у задовільному стані. Також ми встигли посіяти ярий ячмінь до затяжних дощів. Він також перебуває у доброму стані", - - говорить головний агроном фермерського господарства Станіслав Буйнецький.

Завершити посівну планують до червня. Суспільне Полтава

"По області підлягають до засіву 1 мільйон 400 тисяч гектарів. Станом на 4 травня аграрії області завершили посів ранніх зернових культур на площі 102 тисячі гектарів. Озиму пшеницю та жито підживили азотними добривами і незважаючи на затяжні дощі, продовжують посів пізніх культур", - розповідає заступник директора обласного департаменту агропромислового розвитку Олег Палій.

Також на роботу впливає війна. Деякі чоловіки, які працювали у господарстві Михайла Васюти, пішли обороняти Україну.

З цього насіння виростуть соняшники. Суспільне Полтава

"Зараз деякі трактори стоять, нікому працювати. Це не тільки наша проблема, це проблема всеукраїнська. Ми виходимо з цієї ситуації. Працюємо у дві зміни до ночі, підміняють", - розповідає голова фермерського господарства Михайло Васюта.

Цього року сіяти пізні культури в області почали приблизно у той же період, як і торік. Та через дощі темпи посіву зменшилися, повідомив Олег Палій.

"Соняшнику уже засіяно 240 тисяч гектарів або це 55 відсотків до прогнозу. Цукрових буряків – 21,5 тисяча гектарів або це 95 відсотків. І кукурудзи на зерно посіяно 155 тисяч гектарів, що становить 30 відсотків. Також розпочали посів сої", - говорить заступник директора обласного департаменту агропромислового розвитку Олег Палій.

За словами Олега Палія, завершити посівну планують до червня.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook