Воєнні злочини РФ: Зеленський назвав число кримінальних проваджень

. Президент України Володимир Зеленський 4 липня 2023 року на заходах з нагоди Дня Національної поліції. Фото: ОПУ

В Україні порушено понад 84 тисячі кримінальних проваджень щодо воєнних злочинів російських окупантів, є 1838 повідомлень про підозру. Про це сказав президент Володимир Зеленський під час виступу на заході з нагоди Дня Національної поліції України.

“Вдячний усім слідчим Національної поліції України – кожному і кожній, хто розслідує кримінальні правопорушення, у тому числі воєнні злочини. Уже маємо більш ніж 84 тисячі таких кримінальних проваджень і вже 1838 повідомлень про підозру”, — сказав Зеленський.

Крім того, зусиллями Національної поліції України створено спеціальну базу “Воєнний злочинець”. До неї внесли понад 200 тисяч записів про російських найманців і військових.

“Встановити повну правду про злочини окупантів на нашій незалежній українській землі — це фундаментальна передумова для того, щоб притягти до повної відповідальності й саму Росію за агресію й терор. Ми маємо зробити все задля справедливості, і я вдячний тим із вас, хто наближає цей день, цей час — час справедливості”, — сказав президент.

Зеленський зазначив, що за час повномасштабного вторгнення Росії 507 поліцейських відзначені державними нагородами, із них — 84 посмертно. Звання Героя України присвоєно двом поліцейським, одному з них — посмертно.

В Україні з 2018 року 4 липня відзначається День національної поліції.