"Пережили окупацію, а тепер – втрата дому" — репортаж про втрачені будинки Херсонщини. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

. Херсонщина, Бериславський район. Затоплені будинки села Калинівського, 14 червня 2023 рік. Фото: Херсонська ОВА/Telegram

У селі Калинівському на Херсонщині волонтери допомагають прибирати місцевим жителям будинки, які постраждали від підтоплення через підрив росіянами греблі Каховської ГЕС.

Волонтери прибирають та вичищають з будинків намул. Здебільшого допомагають пенсіонерам та людям з інвалідністю.

"Чули, що біда. Зібрались люди, які хотіли допомогти, і добровільно поїхали. Ми не думали, що буде так. Ось бабуся – з інвалідністю, а дідусь – взагалі не може ходити. Ми це все виносимо, вичищаємо землю", — розповіли журналістам волонтери.

Суспільне Новини побувало у селищах по ріці Інгулець — Новогреднєве та Калинівському.

Автори: Анастасія Образцова, Валерій Ратошнюк та Оксана Сенів.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини.

Раніше в "Енергоатомі" повідомляли, що рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС є стабільним, і попри підрив росіянами греблі Каховської ГЕС, ситуація залишається контрольованою.

На Херсонщині встановили місцеперебування 202 жителів області, яких вважали зниклими після підриву російськими військовими Каховської ГЕС. Наразі зниклими безвісти внаслідок підриву дамби все ще вважають 109 людей.

На лівобережжі Херсонської області військові РФ хочуть приховати усі жахливі наслідки підтоплення після підриву дамби, щоб світ не побачив цю катастрофу. 17 населених пунктів, які досі підтоплені, наразі на межі гуманітарної катастрофи.