У Копенгагені відбулася мирна конференція щодо України — ЗМІ

. Данія, ілюстративне фото: Getty Images

У столиці Данії Копенгагені відбулася мирна конференція щодо України, повідомляють західні ЗМІ. За даними журналістів, окрім представників кількох західних країн, у заході також взяли участь дипломати з країн глобального Півдня — зокрема, Китаю, Індії, Бразилії та Південної Африки, передає громадська радіостанція Німеччини Deutschlandfunk.

Згідно з повідомленнями, головною метою було заручитися підтримкою цих країн, які досі займали переважно нейтральну або стриману позицію щодо війни в Україні.

За інформацією брюссельської студії ARD, офіційні мирні переговори можуть відбутися вже в липні. Данські ЗМІ та французьке інформаційне агентство AFP повідомили, що ініціатива проведення конференції походить від України.

20 червня стало відомо, що Данія затвердила черговий пакет військової допомоги Україні на суму у 2,95 млрд євро на 2023-2028 роки.

Крім того, Данія надіслала Сполученим Штатам запит на підтримку навчання українських пілотів на винищувачах F-16. Про це на брифінгу сказав речник Пентагону генерал Пет Райдер.

12 грудня Зеленський повідомив, що Україна проведе саміт щодо виконання "формули миру".

Що передбачає "формула миру" Зеленського

У жовтні 2022-го Зеленський озвучив лідерам країн "Групи семи" (G7) "формулу миру" для подолання російської загрози. Вона зокрема передбачає оборонну підтримку України, захист територіальної цілісності та покарання винних у збройній агресії. Також формула передбачає протидію екоциду та фіксацію завершення війни.