Під час Конференції з відновлення України, яка відбулась у Лондоні, партнери анонсували нову фінансову підтримку для держави, а також підтримали ідею використання заморожених російських активів для відбудови України.
Про це під час пресконференції 22 червня заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Голова українського уряду подякував організаторам та учасникам заходу, який відбувся у Лондоні.
"Щиро вдячний Великій Британії за прийом та організацію такого потужного заходу, дякую всім партнерам і союзникам, які стоять пліч-о-пліч з Україною в ці важкі для нас часи, наша стійкість — це сила українського народу помножена на військову, фінансову, санкційну, гуманітарну підтримку наших партнерів і союзників. Україна завжди пам’ятатиме тих, хто сьогодні допомагає нам у боротьбі й у відновленні", — підкреслив урядовець.
За його словами, під час конференції з відновлення солідарність світу з Україною проявилася не лише в деклараціях. Зокрема, Шмигаль перелічив нові фінансові ресурси, які анонсували партнери України:
- 50 млрд євро від ЄС як новий середньостроковий інструмент підтримки;
- трирічна програма підтримки на 3 млрд фунтів від Великої Британії;
- 1,76 млрд доларів за угодою зі Світовим банком;
- 600 млн євро енергокомпаніям "Укргідроенерго", "Укренерго", "Нафтогаз" від ЄБРР;
- новий портфель проєктів для відбудови на 840 млн євро від Європейського інвестиційного банку;
- 1,3 млрд доларів анонсованої допомоги від США;
- додаткових 381 млн євро допомоги від Німеччини.
За словами урядовця, під час заходу Міністерство енергетики України та МЗС Великої Британії уклали меморандум про енергетичне партнерство, який передбачає створення нового фонду викликів у сфері зелених інновацій у розмірі 62 мільйонів фунтів стерлінгів.
Прем’єр додав, що за участі України відбулось чергове засідання Міжвідомчої координаційної платформи донорів. Цей крок посилює координацію із партнерами у питанні відновлення країни.
Також на етапі формування перебуває коаліція бізнесу для інвестицій в Україну — Ukraine Business Compact. За словами Шмигаля, до ініціативи долучилися вже 400 міжнародних компаній.
Окрім того, Україна підписала разом із ЄС, Норвегією, Швейцарією та Європейським банком реконструкції і розвитку угоду про спільну роботу щодо страхування воєнних ризиків, додав прем’єр. Він подякував за підтримку США, Великій Британії та Фінляндії, які виступають донорами цієї ініціативи.
"І ще важливі політичні заяви. Партнери підтримали ідею використання заморожених російських активів для відбудови України та не сумніваються в нашому членстві в Євросоюзі", — зауважив прем’єр.