Арештовані активи РФ — основне джерело коштів на відновлення України — Кубраков

Ексклюзивно
. Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олекандр Кубраков.Фото: Олександр Брамський, Суспільне

Арештовані активи РФ у країнах-партнерах України мають стати основним джерелом надходження коштів на відновлення України. Про це міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков розповів Суспільному напередодні міжнародної Конференції з питань відновлення України у Лондоні.

“Арештовані активи РФ у країнах-партнерах, з якими ми спільно воюємо проти Росії, які нам надають озброєння, допомагають фінансово. Для мене це логічний крок. Вони, можливо, зараз обережні в цих кроках. І це такі інструменти, які вони, мабуть, хотіли б десь ближче до кінця війни тримати, але ніхто не знає, скільки вона буде продовжуватися”, — сказав Кубраков.

Він додав, що Україні, щоб повертати країну до нормального життя, ці кошти потрібні зараз.

“Я розумію, в ідеалі процес відновлення припаде на процес вступу до Євросоюзу. Навіть без війни багато країн зі Східної Європи перед вступом в ЄС отримували досить велике фінансування з боку Євросоюзу на вирівнювання стандартів, інфраструктуру і так далі. Свої країни вони перебудовували саме за допомогою коштів ЄС. Але все одно вважаю, наше головне джерело — кошти РФ”, — сказав Кубраков.

Що відомо про потреби на повоєнну відбудову України

У вересні 2022 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що на відбудову і відновлення України внаслідок війни Росії проти України потрібно 349 мільярдів доларів. Він зазначив, що сума неостаточна, адже бойові дії та ракетні обстріли РФ тривають.

У березні 2023 року Світовий банк повідомив, що на повоєнне відновлення України потрібно 411 млрд доларів.

14 червня Світовий банк повідомив, що уряди Ісландії, Латвії та Нідерландів зробили нові грантові внески до Трастового фонду Світового банку для допомоги, відновлення, реконструкції та реформування України задля відбудови. Фінансування URTF наразі досягло понад 920 мільйонів доларів.

Що відомо про конференцію у Лондоні щодо відбудови України

21-22 червня Сполучене Королівство спільно з Україною проведуть у Лондоні міжнародну Конференцію з питань відновлення України.

Конференція з питань відновлення буде зосереджена на мобілізації міжнародної підтримки для економічної та соціальної стабілізації України та подальшого процесу відновлення від наслідків вторгнення РФ в Україну, у тому числі шляхом екстреної допомоги для негайних потреб та участі приватного сектору в процесі відбудови.