У Франції вводять національні штрафи за куріння марихуани

AP

З вересня по всій території Франції будуть діяти штрафи за вживання нелегальних наркотиків, зокрема марихуани. Про це у Твіттері повідомляє прем'єр Франції Жан Кастекс.

Розмір фіксованого штрафу в розмірі 200 євро зменшиться до 150 євро, якщо правопорушник сплатить його протягом 15 днів. Якщо порушник не зможе заплатити вчасно, то штраф збільшується до 450 євро.

З 2018 року ці штрафи як експеримент почали діяти у містах Ренн, Марсель, Лілль, Кретей і Буассі-Сен-Леже, але тепер вони будуть діяти у всій країні. У Франції вже є закони, що передбачають тюремне ув'язнення на термін до одного року і штрафи в розмірі до 3750 євро за вживання заборонених наркотиків, а нове штрафування правопорушників розглядається як альтернатива тюрмі і як попередження.

Прем'єр-міністр Франції Жан Кастекс пояснює запроваження цих штрафів тим, що у країні зросла кількість насильства пов'язаного з обігом наркотиків. Він сказав, що заходи по боротьбі з наркотиками спростять поліцейські процедури, коли правоохоронці зможуть "невідкладно застосовувати покарання".

Що відомо

  • У Франції марихуана заборонена для особистого користування, але залишається одним з найпопулярніших заборонених наркотиків. Обмежені види продуктів, отриманих з канабісу, дозволені для використання в медичних цілях.
  • У Києві, 27 червня, під стінами офісу президента відбувся "Конопляний марш свободи", учасники якого закликали українську владу легалізувати медичну марихуану.