"Маємо дбати одне про одного": Зеленський розповів про візит Трюдо у Київ

Фото: ОПУ

Канада передасть Україні новий пакет військової допомоги й підтримує Україну на шляху до Північноатлантичного альянсу, соєю чергою, Україна готова надати допомогу канадській стороні у боротьбі з лісовими пожежами, які охопили країну. Такий принцип взаємодопомоги має стати провідним у міжнародних відносинах.

Про це заявив президент Володимир Зеленський під час традиційного вечірнього відеозвернення.

Зокрема, глава держави розповів про результати переговорів із премʼєр-міністром Канади Джастіном Трюдо, які відбулись під час його візиту до Києва 10 червня.

"Зброя й снаряди. Є оборонний пакет, зокрема важливий 155-й калібр. Коаліція сучасних винищувачів і тренування наших пілотів – є очевидний прогрес. Рух у НАТО – щодо цього сьогодні теж є результат. Я вдячний і особисто пану прем’єр-міністру, і всім канадцям за незмінну й однозначну підтримку нашої свободи", — зазначив він.

Глава держави підкреслив, що Україна не залишиться осторонь проблем, із якими нині стикається Канада.

"Масштабні лісові пожежі, колосальні природні втрати й загроза людям… Україна готова допомогти із гасінням пожеж, якщо Канада потребуватиме такої міжнародної допомоги. Наш український сенс для міжнародних відносин полягає саме в тому, що ми маємо дбати одне про одного завжди, коли необхідна підтримка. І реально допомагати", — наголосив президент.

Він висловив впевненість, що взаємна дія, взаємна підтримка та взаємна сила стануть глобальними принципами. При цьому він зауважив, що деякі країни світу та міжнародні організації ігнорують трагедію, що сталась унаслідок знищення російськими військами греблі Каховської гідроелектростанції.

"Зараз, на жаль, бачимо, що на деяких рівнях у світі є просто ганебна байдужість до екоциду й людської трагедії, спричиненої російським терактом на Каховській ГЕС. Коли міжнародні організації, що повинні захищати життя в глобальному масштабі, навіть за тиждень не встигають сформувати й відправити рятувальну місію на окуповану територію, коли деякі світові суб’єкти не наважуються вийти навіть із чіткими та сильними заявами, які б засуджували цей черговий російський злочин війни, терористи просто підживлюються цією слабкістю світу, цією байдужістю — вона їх заохочує. І це ми маємо подолати. І подолаємо.

Зеленський підкреслив, що Україна тисне й спонукає, щоб міжнародні організації все ж надали підтримку окупованій частині Херсонщини.

"Станом на цей час на території Херсонської та Миколаївської областей евакуйовано вже понад 3 тисячі людей. Але знов-таки — це лише вільна територія, підконтрольна нам. На окупованій території лише на деяких ділянках вдається допомогти людям — російські терористи роблять усе, щоб жертв катастрофи було якнайбільше. Російські обстріли тривають – навіть евакуаційних точок. Жодної реальної допомоги людям у затоплених районах — не заради пропаганди, а заради людей – Росія не надає", — зауважив глава держави.

Він наголосив, що за такі дії повинна бути окрема справедлива й жорстка відповідальність російської держави та російського керівництва.

"І міжнародні організації повинні працювати там, де ми ще не деокупували наші території. Кожне життя важливе – уся Херсонщина, увесь південь. Кожне місто й село. Ми будемо робити все можливе й неможливе, щоб допомога прийшла всім нашим людям", — сказав Зеленський.

Президент подякував усім рятувальникам, волонтерам, військовим і поліцейським, місцевим громадам і міжнародним організаціям, які діють на Херсонщині та Миколаївщині, допомагаючи рятувати в зоні катастрофи людей, тварин і життя загалом. Окрім того, він висловив подяку тим, хто допомагає ліквідовувати наслідки російських повітряних атак, висловивши співчуття всім, хто постраждав через ракетні обстріли та удари дронами.