Боррель: Все вказує на те, що за підривом греблі Каховської ГЕС стоїть Росія

. Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель під час засідання Ради міністрів закордонних справ країн ЄС 22 травня 2023 року, фото: Getty Images

Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що за підривом греблі Каховської ГЕС стоїть Росія.

Про Жозеп Боррель сказав в інтерв'ю громадському телебаченню Іспанії, повідомляє The Guardian.

"Греблю не бомбили. Вона була знищена вибухівкою, встановленою у місцях розташування турбін. Ця територія знаходиться під контролем Росії. Мене там не було, щоб з'ясувати, хто це зробив. Але все вказує на те, що якщо це сталося на підконтрольній РФ території, важко повірити, що хтось інший причетний", – зауважив Жозеп Боррель.

У будь-якому випадку, додав Боррель, наслідки руйнування Каховської ГЕС є жахливими для України як з гуманітарної, так і з екологічної точки зору, оскільки це спричинить екологічну катастрофу.

Що відомо про затоплення Херсонщини внаслідок підриву Каховської ГЕС та евакуацію людей

Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини.

Внаслідок затоплення Олешок на лівому березі Дніпра Херсонщини загинули дев’ятеро людей. Поки неможливо встановити кількість зникли безвісти, російські військові не дають людям можливості евакуюватись.

У Голій Пристані вода зупинилась і впала у деяких місцях на п'ять сантиметрів. Люди евакуюються самотужки. Раніше керівниця Голопристанської МВА Світлана Лінник. повідомила, що у місті затоплені 196 житлових будинків.

У Новій Каховці вода також відступає, вона нижче Дніпровського проспекту. Людей почали пускати перевірити свої домівки. Найгірша ситуація у Корсунці. Звідти самотужки виїхали майже всі жителі. Окупаційна влада евакуацією не займається.

Норвезькі вчені зафіксували сейсмічні сигнали, які підтверджують що поблизу греблі Каховської гідроелектростанції стався вибух у ніч, коли вона була зруйнована.