РФ продовжить шантаж, пов’язаний із "зерновою угодою" — британська розвідка

. Судно з зерном, яке вивозили з України у рамках "зернової ініціативи". Фото: з Фейсбуку Мінінфраструктури

Росія планує шантажувати світ блокуванням Чорноморської зернової угоди заради переслідування власних інтересів, зокрема відновлення транспорту аміаку трубопроводом Тольятті – Одеса.

Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

Як зазначаються в міністерстві, 17 травня 2023 року Чорноморська зернова ініціатива була продовжена на 60 днів. Проте у британському оборонному відомстві Росія майже напевно продовжить перешкоджати експорту зерна, навмисно уповільнюючи перевірки та активно блокуючи деякі судна.

Наразі лише одне або два судна перевіряються на день, у порівнянні з шістьма-вісьмома восени 2022 року, зауважують в Міноборони королівства.

"Росія, ймовірно, намагається домогтися поступок щодо відновлення роботи трубопроводу Тольятті-Одеса, який експортує аміак з Росії через Україну через Одесу. Ситуацію ускладнює те, що в останні дні трубопровід був пошкоджений і наразі не працює", — вважає британська військова розвідка.

Імовірно, російська риторика та погрози щодо блокування Чорноморської зернової ініціативи будуть лунати за кілька тижнів до наступного кінцевого терміну продовження 16 липня 2023 року, зазначається в дописі.