Пригожин заявив про готовність ПВК "Вагнер" "захищати" Бєлгородщину без дозволу Міноборони РФ — ISW

. Власник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин. Фото: AP

Власник ПВК “Вагнер” Євген Пригожин скористався загальним невдоволенням росіян безпекою на кордоні Бєлгородської області, щоб пригрозити, що “вагнерівці” можуть діяти на російській території без дозволу російського військового командування. Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW). При цьому аналітики припускають, що Пригожин може вважати  бєлгородсько-український кордон досить легкою лінією фронту для оборони.

“Пригожин стверджував, що ПВК “Вагнер” не чекатиме запрошення або дозволу від Міноборони РФ на захист Бєлгородської області, якщо Міноборони не приборкає загрози безпеці в регіоні”, — йдеться в аналітичному звіті.

Як відзначили аналітики, за словами Пригожина, “вагнерівіці” нібито “прагнуть захистити російський народ”. Йдеться про те, що ПВК “Вагнер” готова взяти на себе роль захисника кордону, яку вже має виконувати Міноборони РФ.

“Погрози Пригожина спираються на скарги інших відомих діячів інформаційного простору на те, що російська влада не зробила достатньо для захисту прикордонних територій від наслідків війни, і відображають поточну втрату Пригожиним інформаційної ініціативи”, — йдеться в аналітичному звіті.

Крім того, Пригожин може прагнути, щоб сили ПВК “Вагнер” взяли на себе головну або єдину відповідальність за цей напрямок бойових дій тепер, коли сили “вагнерівців” відійшли від цієї ролі в районі Бахмута.

“Пригожин може вважати бєлгородсько-український кордон досить легкою лінією фронту для оборони, оскільки до цього часу рейди в Росію відбувалися у вкрай обмеженому масштабі”, — відзначили аналітики.

Розгортання сил ПВК “Вагнер” на бєлгородському кордоні дозволило би Пригожину зберегти свою позицію командувача військами на фронті без виснажливої необхідності проводити лобові атаки на добре укріплене українське місто, наголошують в ISW.

“Очевидна погроза Пригожина проводити військові операції, навіть оборонні, на російській території без дозволу Міністерства оборони Росії викликає подив, якщо вона є чимось більшим, ніж яскрава риторика”, — йдеться в аналітичному звіті.

Це означає, що Пригожин вважає себе здатним використовувати лояльні йому великі військові сили на власний розсуд і поза контролем російських військових. Президент Росії Володимир Путін повинен бути надзвичайно впевненим у особистій лояльності Пригожина, щоб відчувати себе комфортно в такій ситуації, додали аналітики.

Інші основні висновки ISW щодо війни в Україні:

  • Українські офіційні особи продовжують сигналізувати про те, що українські війська готові розпочати контрнаступальні операції.
  • Фінансист ПВК “Вагнер” Євген Пригожин загострив свою ворожнечу з Міністерством оборони Росії, ймовірно, сподіваючись повернути критику на адресу російського військового керівництва і применшити свій конфлікт з главою Чеченської республіки Рамзаном Кадировим, що триває. Гучні заяви Пригожина, ймовірно, також є спробою утримати свою підвищену ініціативу в російському інформаційному просторі після захоплення Бахмута.
  • Депутат російської Думи заявив під час публічного форуму 1 червня, що Росія не змогла досягти жодної з сформульованих цілей "спеціальної військової операції" в Україні.
  • Російські війська продовжували обмежені наступальні операції вздовж лінії Куп'янськ-Сватове, а також на північний захід і південь від Кремінної.
  • Регулярні російські війська, ймовірно, значною мірою розвантажили сили “групи Вагнера” в Бахмуті на тлі низьких темпів наступу в цьому районі станом на 3 червня.
  • Російські війська зосередили наступальні операції на лінії Авдіївка-Донецьк поблизу Мар'їнки.
  • Російські джерела стверджують, що українські сили продовжують обмежені наземні атаки на заході Донецької області.
  • Російські війська продовжили спроби закріпитися на оборонних позиціях у Херсонській області.
  • Російське військове керівництво намагається створити та укомплектувати нові військові формування.
  • Ймовірно, українські партизани вбили російського колаборанта в окупованій Запорізькій області.
Фото: з сайту ISW