Китайські авіакомпанії уникають польотів над РФ на шляху до США

ЗМІ
Літак компанії Air China. Фото: Facebook Air China

Авіакомпанії з Китаю почали уникати польотів російським повітряним простором під час своїх нових нещодавно схвалених авіарейсів до та зі Сполучених Штатів.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на дані вебсайту з відстеження польотів FlightAware та представників авіагалузі.

Записи FlightAware свідчать, що китайські рейси, нещодавно схвалені Вашингтоном, не літають над Росією, тоді як раніше погоджені рейси китайських авіакомпаній до США все ще використовують російський повітряний простір.

У травні Міністерство транспорту США заявило, що дозволить авіакомпаніям Китаю збільшити кількість пасажирських рейсів до США до 12 щотижневих рейсів в обидва кінці. Раніше було дозволено лише вісім рейсів китайських перевізників на тиждень.

Заступник міністра з питань транспорту США Енні Петсонк відмовилася відповідати на запитання про те, чи вимагала адміністрація Байдена, щоб китайські перевізники уникали російського повітряного простору як умову схвалення чотирьох нових рейсів до США.

У китайському посольстві у Вашингтоні також не відповіли, чи погодилися китайські перевізники уникати російського повітряного простору для нових рейсів.

"Прямі авіарейси необхідні для збільшення взаємних візитів між китайським і американським народами. Ми сподіваємося, що відновлення рейсів піде на користь потоку людей і торгівлі між двома країнами", — зазначили у посольстві КНР.

Росія заборонила авіакомпаніям із США та іншим іноземним перевізникам здійснювати польоти над своїм повітряним простором у відповідь на те, що Вашингтон заборонив польоти Росії над США в березні 2022 року після того, як країна вторглася в Україну.

Що відомо про закриття повітряного простору через війну в Україні

24 лютого 2022 року "Украерорух" оголосив про закриття повітряного простору України для цивільних літаків через вторгнення Росії на українську територію.

25 лютого Польща, Чехія та Болгарія оголосили про закриття повітряного простору для російських авіакомпаній. Це означає заборону польотів для російських літаків — включно з транзитом.

27 лютого ЄC повністю закрив повітряний простір для російських літаків через вторгнення РФ в Україну.

У квітні Європейська організація безпеки повітряної навігації (Євроконтроль) повідомила, що обмеження на польоти цивільної авіації у повітряному просторі України, Молдови, Білорусі та Росії триватимуть до 2029 року.