Львівські лікарі здійснили трансплантацію нирки 9-річному хлопчику

9-річний пацієнт Тарас разом із мамою та бабусею. Фото: ЗУСДМЦ

У Західноукраїнському дитячому медцентрі здійснили 11 трансплантацію нирки. Орган пересадили 9-річному Тарасу із Золочівського району Львівщини. Історію пацієнта розповіли у пресслужбі медзакладу.

У Тараса вроджена вада сечовивідних шляхів. У 2016 році у Білорусі хлопчику зробили пластику сечового міхура, втім проблеми зі сечовим міхуром викликали хронічну ниркову недостатність. З 2021 року дитина перебувала на автоматизованому перитонеальному діалізі.

Тарас перебував у черзі на донорський орган, але його мама вирішила пройти тест на сумісність. Результат тестування ПЛР-методом, що виконує молекулярно-генетичні дослідження, підтвердив, що жінка може бути донором для сина.

"Одним з таких напрямків є лікування та опіка дітей з хронічною хворобою нирок. Ми можемо проводити нирковозамісну терапію таким пацієнтам, а з 2021 року — виконувати трансплантації нирок. Усі пересадки для пацієнтів повністю безкоштовні, їх фінансує держава в рамках пілотного проєкту Міністерства охорони здоров'я", — говорить дитячий нефролог лікарні Роман Андруневич.

Після трансплантації мама та син почуваються добре. Лікарі кажуть, що вже цього літа Тарас зможе грати у футбол.