Нідерланди хочуть купити десятки танків Leopard 1 для України

ЗМІ
Танк Leopard 1, Німеччина, 19 травня 2000 року. Фото: Associated Press

Нідерланди хочуть придбати ще кілька десятків танків Leopard 1 для доставки в Україну, а також розглядають можливість поставки в Україну кількох зенітно-ракетних комплексів Patriot.

Про це повідомляє NL TIMES із посиланням на власні джерела.

Зазначається, що Кабінет міністрів Нідерландів хоче закупити 96 танків у швейцарського виробника Ruag, а для цього потрібно отримати дозвіл від швейцарського уряду, який "досі неохоче співпрацював у постачанні зброї".

Так, напередодні, 2 червня, Нижня палата парламенту Швейцарії — Національна рада — відхилила законопроєкт, який дозволив би третім державам передавати Україні зброю швейцарського виробництва.

Водночас як пише NL TIMES, раніше цього року Нідерланди спільно з Данією на Німеччиною закупили для України "щонайменше сотню" бойових танків Leopard 1A5. Ці модернізовані танки закуповувалися безпосередньо у німецьких виробників.

Також Нідерланди вивчають, чи можуть вони відправити в Україну більше зенітних ракет Patriot або деталей для їх експлуатації.

Так, прем'єр-міністр країни Марк Рютте під час саміту Європейської політичної спільноти у Молдові заявив, що Україні "терміново потрібно надати більше зенітної зброї".

Що відомо про танки Leopard

Leopard 2 — основний бойовий танк, створений німецьким підприємством Краус-Мафай. Він став наступником успішної розробки тієї ж фірми — основного бойового танку Leopard 1 (ці старіші моделі також передають Україні). Виробництво Leopard 2 розпочалось у 1979 році. Взятий на озброєння збройних сил Австрії, Канади, Чилі, Данії, Фінляндії, Німеччини, Греції, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Сінгапуру, Швейцарії, Швеції, Іспанії та Туреччини.

Над наданням Україні основних бойових танків "Леопард" (Leopard) для протидії Росії співпрацюють Німеччина, Польща, Канада, Португалія, Іспанія, Норвегія, Данія та Нідерланди. Сполучені Штати, Чехія і також Нідерланди разом передають Україні понад 90 танків Т-72. Свої Т-72 надає і Польща. Велика Британія надає Україні роту основних бойовиків танків Challenger.

Раніше Головнокомандувач ЗСУ Валерів Залужний заявив, Україна потребує близько 300 танків, 600-700 БМП, 500 гаубиць: "Тоді, думаю, цілком реально вийти на рубежі 23 лютого", — зазначив Залужний.