Грета Тунберг отримала мільйон євро за боротьбу зі змінами клімату

Twitter

17-річна шведська екоактивістка Грета Тунберг отримала премію за гуманність від приватного португальського Фонду Галуста Гюльбенкяна та 1 мільйон євро (1,1 мільйона доларів).

Як пише португальське видання DPA, у фонді заявили, що Тунберг нагороджена за свою боротьбу зі зміною клімату та екологічною кризою.

"Це дуже багато значить для мене, і я сподіваюся, що це допоможе мені зробити більше добра в світі", — сказала Тунберг в опублікованому у своєму Twitter відео.

Тунберг стала першою, хто отримав цей приз, обійшовши при цьому 136 номінантів із 43 країн. Голова журі Хорхе Сампайо зазначив, що переважна більшість членів журі проголосувала саме за неї. За його словами, "форма, в якій Греті Тунберг вдалося мобілізувати молоде покоління, робить її однією з найвидатніших особистостей сьогодні".

Читайте також: "Небезпека зміни клімату та 12 способів допомогти планеті вже сьогодні"

За словами екоактивістки, 100 тисяч призових євро будуть направлені SOS Amazonia, кампанії Fridays For Future Brazil, спрямованій на боротьбу з коронавірусом в регіоні Амазонки. Ще 100 тисяч євро підуть до фонду Stop Ecocide, який проводить кампанії, спрямовані на те, щоб навмисне руйнування природного середовища стало міжнародним злочином.

Тунберг – шведська екоактивістка, яка стала відомою у 2018 році, коли заявила, що відмовляється ходити в школу по п'ятницях, поки політики не будуть виконувати Паризьку угоду щодо клімату.

Довідка. Благодійний фонд Галуста Гюльбенкяна знаходиться у столиці Португалії Лісабоні і присвячений британському підприємцю з вірменським походженням, який прославився завдяки своїй філантропії і меценатству. Гюльбенкян помер у 1955 році у віці 86 років.

Що відомо

  • У 2019 році американське видання Time назвало 16-річну Грету Тунберг "Людиною року".
  • На честь Тунберг назвуть новий вид павуків з Мадагаскару.
  • Наприкінці минулого року Тунберг вибачилася за свій заклик "поставити до стіни" політиків. За її словами, у шведській мові таке словосполучення не має значення "поставити до стіни, щоб розстріляти".
  • У лютому цього року Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель вибачився за коментарі, якими він поставив під сумнів щирість учасників руху проти змін клімату.
  • У березні шведська екоактивістка заявила, що провела два тижні в ізоляції, оскільки "надзвичайно схоже", що вона перехворіла на коронавірус.