Німеччина закриває чотири консульства РФ

. Берлін, Німеччина, ілюстративне фото: Getty Images

Міністерство закордонних справ Німеччини оголосило про закриття чотирьох консульств Росії в країні.

Про це повідомив речник Німецького МЗС, повідомляє Bild.

Причиною такого кроку стало те, що Москва нещодавно обмежила кількість німецьких дипломатів, що ускладнює подальшу роботу консульств ФРН у Росії.

У відповідь МЗС ФРН видало наказ про закриття російських консульств у Німеччині. До кінця року Росії дозволено продовжити роботу лише посольства в Берліні та ще одного з п’яти генконсульств (Бонн, Франкфурт, Гамбург, Лейпциг і Мюнхен).

За словами речника міністерства, раніше Росія оголосила про нову верхню межу в 350 німецьких дипломатів, тому операції генеральних консульств Німеччини в Калінінграді, Єкатеринбурзі та Новосибірську повинні бути припинені.

Продовжать працювати лише посольство в Москві та генконсульство в Санкт-Петербурзі.

В МЗС Німеччини зазначили, що у кількість 350 дипломатів, яким дозволено працювати у РФ, включені співробітники Інституту Гете та німецьких шкіл.

За словами речника міністерства, це "ескалаційне" і "невиправдане" рішення, тому федеральний уряд змушений піти на "значне скорочення". Операції в трьох генеральних консульствах тепер будуть скорочені та повністю припинені з листопада 2023 року.

Раніше стало відомо, що з червня Росія почне висилати німецьких дипломатів, викладачів і співробітників німецьких культурних закладів.

У квітні цього року, Росія вже заявляла про висилання німецьких дипломатів з Москви та скорочення кількості дипломатичних співробітників на території країни у відповідь на дії ФРН.

До цього Росія оголосила персонами нон грата 10 представників посольства Норвегії у Москві та апарату аташе з питань оборони, а також вислала співробітника посольства Молдови у відповідь на висилку дипломата РФ.