Окупаційна влада планує дозволити оформляти корисні копалини на Луганщині як державну власність Росії

Associated Press

Російська окупаційна влада готує документацію, яка дозволить їм оформляти корисні копалини на тимчасово окупованій території Луганської області як державну власність Росії.

Про це повідомив у Facebook директор Інституту стратегічних досліджень та безпеки Павло Лисянський. За його даними, кілька місяців Східна Правозахисна група та Інститут стратегічних досліджень та безпеки отримували інформацію про роботу геологів з експертних організацій Росії на окупованих територіях України.

"В окупаційній адміністрації Антрацита і Красного Луча (Хрустальний) прийшли розпорядження про передачу карток розташування корисних копалин у регіонах. В Антрацитівському та Перевальському районах вугільні пласти марки А (антрацит) виходять прямо на поверхню", — зазначив він.

На даний момент, за його даними, так зване Федеральне агентство з надрокористування почало роботи з внесення даних із запасів корисних копалин у фонд геологічної інформації Росії, і тому були відправлені експерти з цих організацій.

"Також було помічено активність такої організації, як Євразійська спілка експертів з надрокористування, яка зараз відкриває свої відділення на окупованій території. Такі процеси говорять про те, що після 10 вересня на окуповану територію планує зайти фінансово-промислова група з Росії, яка спеціалізується на розробці місць корисних копалин", — розповів юрист.

Раніше Лисянський розповідав Суспільному про впровадження тотальної примусової паспортизації та мобілізації на Луганщині. За його інформацією, людей, які не хочуть відмовлятися від українського громадянства, арештовують на 15-20 діб, а в тих, хто відмовляється навіть після арешту, забирають майно і депортують.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram