Зеленський і Шольц обговорили посилення української ППО

Президент Володимир Зеленський і канцлер ФРН Олаф Шольц. Фото: Getty Images

Президент Володимир Зеленський і канцлер Німеччини Олаф Шольц телефоном обговорили подальше посилення оборонних можливостей України та скоординували позиції перед майбутніми міжнародними заходами.

Про це Зеленський повідомив у Twitter.

За словами президента він подякував Шольцу за реалізацію потужного оборонного пакета на 3 млрд євро.

"Обговорили виконання домовленостей, досягнутих під час мого нещодавнього візиту до Німеччини, та подальше посилення оборонних спроможностей України, зокрема нашої ППО. Скоординували позиції перед майбутніми міжнародними заходами", — написав він.

У пресслужбі німецького уряду повідомили, що Зеленський і Шольц обговорили політичну, військову та гуманітарну ситуацію в Україні.

Український президент розповів канцлеру про наслідки останніх російських ударів по Україні.

Шольц засудив нові російські повітряні удари по цивільних об'єктах і підтвердив непохитну солідарність з Україною перед обличчям агресії РФ. Він заявив, що Німеччина продовжить підтримувати Україну, в тому числі у військовій сфері, у тісній координації з європейськими та міжнародними партнерами.

13 травня стало відомо, що уряд Німеччини ухвалив рішення виділити Україні новий пакет військової допомоги на загальну суму у близько 2,7 мільярда євро. Зокрема, до нього увійдуть додаткові танки, бойові броньовані машини та засоби протиповітряної оборони.