У школах Донеччини планують облаштувати укриття та відновити офлайн навчання

Важливо
Фото: Dimitar Dilkoff/AFP/Getty Images

До початку нового навчального року на Донеччині в школах планують облаштувати чотири укриття та відновити очне навчання. На ці потреби область має отримати 23 мільйони гривень з державного бюджету.

Про це під час брифінгу повідомив голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.

"Аби навчальний процес відбувся в офлайн режимі ми готуємось вже зараз. Наразі готуємось до пілотного проєкту, коли частина учнів, які перебувають на Донеччині змогли навчатись в укриттях шкіл, де вони будуть зроблені. 23 мільйони — це звісно незначна сума, її вистачить на чотири укриття. Гроші вже розподілені", — розказав він.

Також Кириленко розказав, що до цього проєкту будуть долучати міжнародні благодійні та урядові організації.

"Вирішили не робити одне укриття з повним спектром послуг та облаштування, а зробити кілька укриттів з нормальними умовами, вентиляцією, де б діти могли б комфортно навчатись та відпочивати", — додав Кириленко.

Наразі для облаштування таких укриттів обрали школи Краматорська, Добропілля та Покровська.

За його інформацією, сьогодні на Донеччині залишаються майже 32 тисячі учнів.

"Якщо нам вдасться виконати це завдання, то частину цих дітей ми зможемо перевести в режим навчання в укриттях. Але при цьому потрібно розрахувати логістику доставлення дітей до таких шкіл та їх безпеку під час перевезень від дому до школи", — додав Кириленко.

Що відомо про зруйновані обстрілами заклади освіти

На Донеччині станом на початок 2023 року, за підрахунками обласної військової адміністрації на 23 лютого 2023 року, за рік 720 закладів освіти пошкоджені, з них:

  • 317 шкіл в області зазнали повної або часткової руйнації,
  • 31 школа не підлягає відновленню.

Також неможливо відновити після бомбардувань та обстрілів російського війська: вісім вишів, чотири заклади профтехосвіті та десять закладів позашкілля.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram