Наразі розмінували майже 88 тисяч гектарів території України — ДСНС

Заміноване поле Фото: Суспільне Херсон

Майже 88 тисяч гектарів території України розмінували надзвичайники станом на 30 травня. Про це повідомив начальник відділу організації роботи з гуманітарного розмінування ДСНС України, полковник Сергій Рева під час брифінгу в Military Media Center.

За його словами, Україна увійшла до списку найбільш забруднених країн світу.

“Наразі територія загально забруднена вибухонебезпечними предметами складає близько 30%. Це 174 тисячі квадратних кілометрів”, — сказав Рева.

Він додав, що йдеться про попередні оцінки, які ДСНС може зробити в тих умовах, коли бойові дії на території України ще тривають.

Як пояснив Рева, серед усієї площі замінованих територій майже 13,5 тисячі квадратних кілометрів — це акваторії водних об'єктів, акваторії Чорного та Азовського морів. Із них приблизно 7,3 тисячі кілометрів — декуповані території.

Завершення бойових дій, щільність замінування території, характер місцевості впливають на терміни і процес проведення розмінування, зазначив представник ДСНС.

“На сьогоднішній день ті об'єми, які виконуються нашими підрозділами, порівняно з періодом до війни, збільшилися в десятки разів. Нами сьогодні вже знешкоджені більше 390 тисяч вибухонебезпечних предметів, розміновано територію майже 88 тисяч гектарів”,  — розповів Рева.

Зараз основні зусилля надзвичайників зосереджені на розмінуванні деокупованих територій Харківської, Херсонської, Донецької, Сумської, Чернігівської і Київської областей.

За словами Реви, найскладніша ситуація у Харківській та Херсонській областях, які перебували під окупацією найдовше. У першу чергу розміновуються населені пункти, дороги, об'єкти критичної інфраструктури. Після цього відбувається підводне розмінування.

“Що стосується заходів по обстеженню об'єктів критичної інфраструктури, доріг, населених пунктів, ми вже обстежили більше 5,8 тисячі кілометрів лінії електропередач, 370 кілометрів газогонів, 600 кілометрів залізничних доріг і більше 3,5 кілометра доріг”, — розповів Рева.