Димова завіса неефективна: Британська розвідка оцінила спроби РФ замаскувати Кримський міст

. Кримський міст. Фото: pixabay

Російські війська проводили навчання з гарантування безпеки навколо Кримського мосту з використанням димової завіси. Однак ця тактика показала свою неефективність за час війни РФ проти України.

Про це повідомляє Міноборони Великої Британії.

У британській розвідці зазначили, що 24 травня 2023 року Росія провела навчання з безпеки навколо Кримського мосту, який з’єднує російське місто Новоросійськ з Керчю на окупованому півострові. Це включало створення димової завіси, яка частково маскувала міст.

Зазначається, що димову завісу викликали димогенератори ТДА-3, імовірно, 28-ї бригади військ ядерного, біологічного та хімічного захисту РФ.

"Російська доктрина вважає використання диму частиною маскування (камуфляжу та обману) — на чому робиться сильний акцент. Однак на практиці російське маскування було загалом неефективним у війні проти України, ймовірно, через відсутність сильного централізованого планування та низьку бойову дисципліну на нижчих рівнях", — йдеться у звіті.

Що відомо про навчання на Кримському мості

24 травня окупаційний очільник Криму Сергій Аксьонов повідомив про закриття Кримського мосту, оскільки у тому районі проводяться навчання. Одразу після закриття мосту, над переправою помітили дим. В "Управлінні федеральних автомобільних доріг "Тамань" заявили, що дим пов'язаний з навчаннями.