ПВК "Вагнер" почала виводити сили з Бахмута — ISW

. Український військовий стріляє з РПГ поблизу Бахмута, Донеччина, 22 травня 2023 року. Фото: AP /Libkos

Найімовірніше, сили російської приватної військової компанії "Вагнер" почали виведення своїх сил із Бахмута Донецької області, про що свідчить зменшення кількості бойових зіткнень на цьому напрямку.

Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW).

"Найманці групи "Вагнера", схоже, відходять із міста Бахмут, щоб відновитися, та перегрупуватися у тилу, оскільки російські наступальні операції у місті та навколо нього зменшуються", — йдеться у повідомленні.

Зокрема, українські військові представники повідомили, що на Бахмутському напрямку російські наступальні операції різко скоротилися до двох зіткнень. При цьому заступниця міністра оборони України Ганна Маляр пояснила це скорочення передачею позицій та перегрупуванням сил у цьому районі.

Водночас 27 травня Генштаб України повідомив, що російські війська провели безуспішні наступальні операції на захід від населеного пункту Хромове (безпосередньо на захід від Бахмута) і в напрямку н.п. Предтечине (15 км на південний захід від Бахмута). Окрім того, Ганна Маляр заявила, що українські сили продовжують контролювати позиції на південно-західній околиці Бахмута, а також займають панівні позиції на північ і південь від міста. При цьому, за її словами, українські сили припинили бойові дії 26 та 27 травня для виконання інших неуточнених завдань.

Аналітики Інституту звернули увагу й на заяву одного з відомих російських блогерів, який повідомив, що українські сили не ведуть активних дій щодо повернення позицій у самому Бахмуті, незважаючи на можливе продовження локальних українських контратак на північний захід та південний захід від міста.

Також секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данилов заявив, що найманці "Вагнера" виходять з Бахмута і перегруповуються ще в трьох точках. Насамкінець керівник найманців Євген Пригожин підтвердив, що ПВК "Вагнер" продовжувала виведення сил із міста.

"Заяви Пригожина, ймовірно, вірні з огляду на зниження наступальних можливостей Росії навколо Бахмута та українські заяви щодо ситуації в Бахмуті", — зазначається в публікації.

В ISW зауважують, що російське військове командування може перекидати сили "Донецької народної республіки" для розвантаження угруповання Вагнера у Бахмуті, що може знизити темпи російських наступальних операцій на лінії Авдіївка-Донецьк.

"Російські атаки в районі Авдіївки-Донецька останніми днями, схоже, зменшилися, що може бути пов'язане з перекиданням сил ДНР до Бахмута. 27 травня Генштаб України повідомив, що російські війська провели 13 бойових операцій на сході України, з яких сім ударів було завдано в районі Мар'їнки (приблизно за 19 км на захід від Донецька). Український Генеральний штаб раніше повідомляв, що російські війська проводили 20 атак на день лише в Мар'їнці, коли сили Вагнера оголосили про свою перемогу над Бахмутом 20 травня. Перекидання підрозділів ДНР до Бахмуту може ще більше сповільнити дії Росії на лінії фронту Авдіївка-Донецьк", — пишуть автори публікації.