Нардеп запропонував створити в Україні культурні центри поневолених народів РФ

Ексклюзивно
Микола Потураєв. Фото: УНІАН

Україна могла б створити на своїй території культурно-інформаційні центри поневолених народів, які проживають на території Російської Федерації.

Про це в ефірі токшоу "Новий відлік" на Суспільному заявив Микита Потураєв, народний депутат від фракції "Слуга народу".

"Ця робота з національними меншинами, вона мені здається дуже перспективною. Ми ж знаємо, що в так званій федерації повністю задавлені всі культурні права і свободи народів, які поневолені. Там вже зачищена рідна мова, мови цих національностей, зі шкільних курсів, я вже не кажу про курси вищої освіти", — зазначив політик.

Відтак Україні слід подумати про те, щоб створити на своїй території культурно-інформаційні центри для народів Росії, вважає він.

"Тих самих хантів, тих самих мансі, тих самих волзьких татар, там багато ж національностей. Дуже багато людей з так званої Російської Федерації поїхали. Ми можемо їм запропонувати Київ як місце, де будуть розташовані ці культурно-інформаційні центри", — зауважив Потураєв.

За його словами при цьому вони мають займатися винятково культурною роботою.

"Культурно-інформаційні центри будуть, можливо, комусь нагадувати неформальні невизнані посольства невизнаного Тайваню — ну так це справа тих, хто буде бачити в цьому якісь паралелі. Я в цьому жодних паралелей не бачу, тільки культура, тільки інформація. Чому б не підтримати людей, які поневолені, які позбавлені їхніх культурних прав на території цієї так званої федерації? Нехай вони мають у нас представництва", — запропонував нардеп.