Кабмін у рамках реформи медико-санітарної експертизи (МСЕК) затверджує план заходів на цей рік, який включає 12 позицій.
Про це на засіданні уряду заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
"Одне із сьогоднішніх рішень уряду стосується анонсованої реформи медико-санітарної експертизи. Затверджуємо відповідний план заходів на поточний рік, який включає 12 позицій", — сказав Денис Шмигаль.
За словами очільника уряду, система МСЕК буде швидкою, інклюзивною та прозорою.
"Йдеться про встановлення інвалідності на основі єдиних принципів, про доступність послуг у медичній, реабілітаційній, соціальній, освітній сферах, про зручність їх отримання. Робимо перший важливий крок до цієї мети", — сказав Шмигаль.
Він додав, що уряд паралельно рухається в реформі військово-лікарських комісій (ВЛК).
"Вже збільшили їх мережу та розпочали цифровізацію. До кінця травня електронна черга має запрацювати в усіх військових медичних закладах, де створені ВЛК. "Живі" черги та бюрократія повинні зникнути раз і назавжди", — підкреслив прем'єр.
Шмигаль також зауважив, що уряд затвердить перелік підземних споруд, де будуть зберігатися акумульовані нафта і газ.
"Сьогодні затверджуємо перелік підземних споруд, де будуть зберігатися акумульовані нафта, газ, інші речовини та матеріали. Це дозволить нам облаштувати та підтримувати в належному стані надійні сховища, недосяжні для противника та для інших загроз", — сказав Денис Шмигаль.
Що відомо про реформу військово-лікарських комісій
30 січня очільник Мінцифри Михайло Федоров заявив, що міністерство планує реформувати процеси ВЛК, зокрема провести цифровізацію цих процедур.
На початку лютого заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що Міноборони вдосконалює роботу військово-лікарських комісій і вже створено єдиний медичний простір цивільної та військової медицини, а також була розширена система військово-лікарських комісій.
За її словами, Міноборони спільно з МОЗ та Мінцифри відпрацьовують основні 5 напрямків удосконалення роботи ВЛК:
- прискорення впровадження у військових закладах електронної медичної інформаційної системи (МІС);
- запровадження електронних черг;
- використання електронного документообігу у процесах ВЛК;
- перегляд кількості комісій;
- сервісне обслуговування у військових закладах ВЛК.