Обстріл дамби Карлівського водосховища на Донеччині. Під загрозою підтоплення шість населених пунктів

Оновлено
Фото: Павло Кириленко/Facebook

25 травня російські військові обстрілом пошкодили дамбу Карлівського водосховища у Донецькій області. Під загрозою підтоплення опинились три селища Галицинівка, Желанне-1 та Желанне-2, повідомив близько восьмої вечора начальник ОВА Павло Кириленко. Згодом додав, що загалом шість населених пунктів Покровського району можуть бути затоплені.

"Оперативні та рятувальні служби Донеччини вже почали діяти за чітко визначеним алгоритмом. Громади, які знаходяться у зоні ймовірного підтоплення, попереджені. За потреби буде розпочато евакуацію цивільного населення", — розповів Кириленко близько восьмої вечора 25 травня.

За його словами, провели термінове засідання комісії ТБ та НС, створили штаб із подолання наслідків цієї надзвичайної ситуації.

Як розповів Суспільному голова Новогродівки Олександр Шевченко, до евакуації з Галицинівки наразі все готово.

"Будемо вивозити тих, хто підлягає евакуації. Близько 30% жителів планують евакуювати", — зазначив Шевченко.

Опівночі Павло Кириленко повідомив, що у Галицінівка евакуювали 26 людей, серед них вісьмох дітей.

"Станом на 23:30 у селищі підтоплено 6 домоволодінь, підтоплень критичної інфраструктури не виявлено. Рятувальні та оперативні служби знаходяться на місці події та повністю контролюють ситуацію", — повідомив начальник ОВА.

Він додав, що російська армія нанесла, за попередніми даними, ракетного удару близько 17:20 25 травня.

"Була пошкоджена дамба Карлівського водосховища. Внаслідок цього відбувається неконтрольоване скидання води в річку Вовча у напрямку Галицинівки. В річці піднявся рівень води та існує загроза підтоплень приватних будинків", — розказав Кириленко.

Під загрозою підтоплення шість населених пунктів Покровського району, в яких проживає 981 людина.

Що відомо про Карлівське водосховище

Карлівське водосховище є джерелом водопостачання Курахового, Новогродівки, Покровська, Селидового, Мирноград. Щодня водосховище обстрілюють.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram