Що треба знати про шизофренію. Пояснює експертка

. Фото: Pexels, Ольга Горбаньова

Соціум має навчитися правильно спілкуватися з людьми, які мають шизофренію, аби не провокувати загострення хвороби. Про це в етері Суспільне. Спротив зазначила фахівчиня з профілактики неінфекційних захворювань Центру громадського здоров'я Ольга Горбаньова. У Всесвітній день обізнаності про шизофренію вона розповіла про особливості цього розладу психіки.

Всесвітній день обізнаності про шизофренію

24 травня — Всесвітній день обізнаності про шизофренію. Він спрямований на покращення обізнаності про розлади психічного здоров'я та забезпечення кращого лікування й реабілітації людей, які страждають на це захворювання.

"Людям тяжко зрозуміти, як сприймати хворих, як з ними контактувати у суспільстві, як надати цим людям психосоціальну підтримку на різних етапах, починаючи від навчання і закінчуючи соціалізацією. Тому ми маємо розуміти, що це за захворювання, чи становить воно загрозу для інших, як себе правильно поводити та як не нашкодити людям, які мають певні відхилення", — зауважила Ольга Горбаньова.

Шизофренія — це глибокий розлад психіки. За словами експертки, захворювання потребує виключно медикаментозного та стаціонарного лікування.

"Про діагноз "шизофренія" може говорити виключно лікар. Для того, щоб поставити такий діагноз, має пройти певний час, до року лікар збирає повний анамнез, розуміє повну картинку поведінки людини, всі прояви і загострення цього захворювання і лише тоді, із залученням певної комісії, встановлює діагноз. У людей, які мають розлад шизофренії, немає чіткого уявлення реальності, у їхній свідомості існує зовсім інший світ, вони не здатні сприймати, аналізувати реальність, той соціум, який їх оточує. Це глибоке порушення розладів сприйняття, адаптації й аналізування", — пояснила Ольга Горбаньова.

Людям потрібно вміти правильно спілкуватись із хворими на шизофренію, додала вона:

"Зачепивши тему захворювання, ми можемо образити людину, спровокувати загострення хвороби. Не потрібно провокувати й ініціювати ці розмови, не потрібно ставити запитання, до прикладу, "Що ти відчуваєш у стадії загострення" чи "Як ти з цим справляєшся". Якщо ми і можемо про це говорити, то виключно з ініціативи самого хворого".

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook