Країни ЄС не домовилися про збільшення фінансування Європейського фонду миру — Боррель

. Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель під час засідання Ради міністрів закордонних справ країн ЄС 22 травня 2023 року, фото: Getty Images

Країни Євросоюзу 23 травня обговорювали збільшення фінансування Європейського фонду миру на 3,5 мільярди євро, який поширюється не лише на Україну, однак не змогли дійти остаточної згоди з цього питання.

Про це під час пресконференції повідомив високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і оборони Жозеп Боррель.

"Ми все ще обговорюємо це. І я сподіваюся, що цього тижня буде подолано будь-які перешкоди для ухвалення цього рішення. Це обговорювалося в технічних комітетах, але сьогодні я не маю одностайності щодо цього", — зазначив він.

За його словами, при цьому більшість країн ЄС підтримують збільшення асигнувань.

"Переважна більшість держав-членів висловилися за збільшення асигнувань Європейського фонду миру ще на 3,5 мільярда євро. Таким чином ми зможемо підвищити спроможність Європейського фонду миру діяти не лише для України. Із 3,5 мільярда приблизно половина піде на інші цілі", — додав Боррель.

Раніше під час пресконференції після Ради міністрів оборони ЄС Жозеп Боррель заявив, що допомога Україні була центральною темою зустрічі, що відбулась 23 травня.

"Наступні дні, тижні та місяці стануть стратегічно вирішальними для війни в Україні. Думаю, з цим погодяться всі. Тож сьогодні Рада оборони близько 90% своєї роботи витратила на обговорення військової підтримки України", — пояснив політик.

За його словами, під час зустрічі всі міністри ЄС висловили бажання й надалі надавати підтримку Україні.

"Окрім військового виміру, ми надішлемо Україні ще 1,5 мільярда євро макрофінансової допомоги, щоб продовжувати підтримувати функціонування української держави", — зазначив європейський чиновник.

Він додав, що загальна сума допомоги Україні від ЄС сягнула близько 65 мільярдів євро.