"Розбіжність у графіках". В ОП пояснили чому Зеленський не зустрівся з президентом Бразилії на саміті G7

. Президент України Володимир Зеленський під час звернення до народу Японії на саміті G7, 21 травня 2023 року. Фото: Офіс президента України

Зустріч президента України Володимира Зеленського з бразильським лідером Луїсом Інасіу Лулою да Сілвою можлива в майбутньому, хоча на саміті "Великої сімки" (G7) в японській Хіросімі не відбулася через "неспівпадіння графіків".

Про це в інтервʼю Радіо Свобода сказав заступник голови Офісу президента України Ігор Жовква.

"Нічого з президентом Бразилії не сталося. У дипломатії є таке поняття, як неспівпадіння графіків. От це і сталося. З огляду на те, що президент України перебував в Японії менш як добу, не знаю, скільки часу перебував президент Бразилії, але, безумовно, і президент України хотів зустрітися. Очевидно, і президент Бразилії мав такий намір. Не вийшло. Не зустрілися", – сказав Ігор Жовква.

За словами заступника голови Офісу президента, в Україні знають про пропозиції Бразилії.

"Нещодавно був представник президента Бразилії в Києві. Думаю, що з’явиться і нагода на відповідних міжнародних майданчиках поговорити, як Бразилія бачить насправді те, що відбувається в Україні. Якщо ця країна висуває відповідні мирні пропозиції, вона має розуміти, що ці пропозиції мають лягати в основу чи бути частиною українського плану, української формули миру", – наголосив Жовква.

Напередодні бразильське видання Globo повідомляло, посилаючись на заяву президента Бразилії, що Зеленський не прийшов на заплановану зустріч під час саміту "Великої сімки" в Японії.

"Було призначено двосторонню зустріч з Україною. Ми чекали та отримали інформацію про те, що вони затримуються. Тим часом я прийняв президента Вʼєтнаму. Коли він поїхав, Україна не зʼявилася. У Зеленського безумовно була інша зустріч. Я не був розчарований, я був засмучений, бо хотів би зустрітися з ним", – сказав президент Бразилії.

Саміт G7 за участю президента США Джо Байдена, президента Європейської ради Шарля Мішеля, прем'єр-міністерки Італії Джорджії Мелоні, прем’єра Канади Джастіна Трюдо, президента Франції Еммануеля Макрона, очільника уряду Японії Фуміо Кісіди, канцлера Німеччини Олафа Шольца, прем'єр-міністра Великої Британії Ріші Сунака і президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн тривав з 19 по 21 травня в японському місті Хіросіма.

10 травня президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва вчергове заявив про своє бажання виступити посередником у мирних переговорах між Україною та РФ.

Що відомо про позицію Бразилії щодо війни в Україні

Раніше президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва заявив, що президент України Володимир Зеленський "не може хотіти всього", і запропонував Києву поступитися Росії Кримом, аби закінчити війну.

В Офісі президента України своєю чергою нещодавно заявили, що Україна готова розпочати перемовини щодо Криму з Російської Федерацією, якщо Сили оборони в межах контрнаступу вийдуть на адміністративний кордон півострова.

У квітні Лула да Сілва під час візиту в ОАЕ закликав світ створити аналог групи країн G20 для закінчення війни в Україні. За його словами, Україна, Росія та інші країни мають приєднатися до "політичної G20", щоб спробувати покласти край війні.