ЄС прагне тіснішої співпраці з Індо-Тихоокеанським регіоном — Боррель

Голова європейської дипломатії Жозеп Боррель під час зустрічі голів МЗС Євросоюзу, 20 березня 2023 року. Фото: AP

Європейський Союз хоче посилити співпрацю із країнами Індо-Тихоокеанського регіону, зокрема, задля забезпечення свободи судноплавства.

Про це заявив Верховний представник ЄС з питань закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель під час брифінгу за результатами Індо-тихоокеанського міністерського форуму Європейського Союзу.

"Ви знаєте, наскільки важливою є роль Індо-Тихоокеанського регіону у геополітиці. Ця частина світу забезпечуватиме понад половину світового зростання цьогоріч", — зазначив посадовець.

За його словами, зокрема, співпраця між ЄС та державами регіону важлива для свободи судноплавства.

"Ми повинні розширити наші можливості в цій частині світу. Ми повинні забезпечити свободу судноплавства, у регіоні є велика напруга", — підкреслив Боррель.

Окрім того, він нагадав про збройну агресію РФ проти України. Боррель нагадав, що Росія порушила статут ООН, поставивши під загрозу існування незалежної та суверенної країни. Посадовець також закликав ЄС пришвидшити постачання артилерійських снарядів Україні.

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, який прибув у Стокгольм для участі в Індо-тихоокеанському міністерському форумі Європейського Союзу, пояснив, від чого залежить успіх контрнаступу України.