НАТО підтримуватиме Україну стільки, скільки буде потрібно — голова Військового комітету Альянсу

. Голова Військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер виступає на прес-конференції в НАТО, 19 січня 2023 рік. Фото: АР/Virginia Mayo

Північноатлантичний альянс буде підтримувати Україну стільки, наскільки це буде потрібно. Адже Росія не зупинить свою військову агресію.

Про це заявив голова Військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер під час спільної пресконференції з Верховним головнокомандувачем об'єднаних збройних сил Альянсу в Європі генералом Крістофером Каволі та Верховним головнокомандувачем ОЗС НАТО з питань трансформації генералом Філіпом Лавінем.

"Немає сумніву, що НАТО продовжить підтримувати Україну так довго, як це буде потрібно. Не помиляйтесь — Росія не зупиниться на Україні. ЇЇ амбіції пролягають далеко за межами її кордонів. Ми бачили це в Абхазії, Південній Осетії та Придністров'ї", — сказав Роб Бауер.

Він зазначив, що війна РФ проти України є небезпечною загрозою для євроатлантичної безпеки.

"Російська війна проти України є найнебезпечнішою загрозою для євроатлантичної безпеки на десятиліття. Те що мало бути для Москви триденною війною, зараз відкриває свій 15 місяць. Сила та відданість ЗСУ та українського народу продовжують вражати нас", — підкреслив Бауер.

За його словами Альянс роками готувався до початку розв'язання Росією повномасштабної війни.

"НАТО готувалося до настання цієї ери роками. Штаби Альянсу слідкували за все більш агресивною поведінкою Росії", — зауважив адмірал і додав, що інтеграція натівського та національного військового планування дасть змогу "слідувати за одним компасом, який зображено на прапорі Альянсу".

Що відомо про перспективи вступу України в НАТО

30 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ. У цьому питанні Україна орієнтується на досвід Фінляндії і Швеції. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.

Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30-ти союзників.

Президенти 9 країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО. Серед них — лідери Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії та Словаччини. Також про підтримку вступу України до Альянсу заявила Канада. У Білому домі вважають, що вступ України в НАТО"не на часі".

Прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков прокоментував подану Україною заявку на вступ до НАТО, заявивши, що євроатлантичний курс української влади став причиною російської агресії проти України.