У Дмитрівці на Кіровоградщині висадили алею з вишень у пам’ять про загиблих на війні з РФ земляків

Висадка вишень у пам'ять про загиблих на війні земляків у Дмитрівці. Фото: Суспільне Кропивницький

На території школи у селі Дмитрівка Кропивницького району Кіровоградської області висадили алею вишень у пам'ять про 12 військовослужбовців-земляків. Зробили це вдови і матері загиблих бійців зі школярами. Висаджену алею назвали "Жива пам’ять". Згадати і вшанувати пам'ять військових-земляків прийшли три сотні людей, розповіла Суспільному голова громади Наталія Стиркуль.

Акції з висадки дерев влаштовують у різних селах та містах України, розповів голова громадської організації "Культурно-спортивне об’єднання інвалідів " Олександр Іськов: "Основана мета – шанобливе ставлення до матерів і вдів, які втратили рідних. В Україні у 13 областях ми висадили 14,5 гектарів саду".

Жителі Дмитрівської громади Віктор Голий, Микола Бутенко, Антон Мазур, Іван Губаль, Віктор Охріменко, Іван Дєдушков, Владислав Озеряник, Віктор Костенко, Володимир Ратушний, Валентин Дончик, Руслан Абаранок і Богдан Хомовський загинули в російсько-українській війні. Алею висадили на їх честь. За висадженими деревами доглядатимуть учні на працівники школи, сказала голова громади. За її словами, алея стане доповненням до саду перемоги. Його почали створювати 2022 року – висадили 45 яблунь.

Мама Богдана Хомовського Наталія Хомовська розповіла, що син загинув під час вибуху в Оленівці: "Поховали ми його 18 квітня. Він був дуже активним, завжди непосидючим, шукав свого місця в житті, дуже довго робив вибір, а коли почалась війна і він дізнався про полк "Азов", націлився твердо бути в його складі. У 2018 його туди взяли. Відтоді брав участь у бойових завданнях, а з повномасштабною війною став на захист Маріуполя".

Висаджена алея вишень у Дмитрівці. Фото: Суспільне Кропивницький

Мама Івана Дєдушкова Катерина Дєдушкова сказала, що востаннє бачилась із сином 22 лютого 2022 року: "Він дуже гарним сином був. Я не можу сказати словами. Добрий, батьків любив, жінку любив, діточок. Трудолюбивий, працював у депо машиністом. Кинув роботу і пішов добровольцем. Заїхав додому 22 лютого. Напевно, уже знав, нам не казав, куди йде, сказав, що поки у Кропивницькому, а 5 березня ми отримали звістку, що його немає".

Інформація про загиблих бійців біля висадженої алеї. Фото: Суспільне Кропивницький

У Дмитрівській школі навчався один із загиблих бійців Микола Бутенко. На фасаді школи в пам’ять про нього встановили меморіальну дошку. Загинув він у лютому 2015-го під час обстрілу Дебальцевого Донецької області.

Меморіальна дошка Миколі Бутенку. Фото: Суспільне Кропивницький

Пам’ять військових-земляків жителі села вшанували хвилиною мовчання, від школи пройшли центральною вулицею до пам’ятної стели воїнам-інтернаціоналістам, чорнобильцям та учасникам Антитерористичної операції.

Фото: Суспільне Кропивницький

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб