До Львова без запізнення прибув потяг з Херсона, який 3 травня потрапив під обстріл

Прибуття потяга "Херсон-Львів" на львівський вокзал 4 травня. Суспільне Львів

Потяг із Херсона, який 3 травня потрапив під обстріл, сьогодні вранці без запізнення прибув до Львова. Бригаду поїзда на львівському вокзалі оплесками зустрічали їхні колеги.

Євген Красов – провідник вагона, в який влучили російські військові. Чоловік розповів, що на момент удару був у вагоні. Вагон готували до рейсу, пасажирів ще не було.

Провідник потяга Херсон-Львів Євген Красов. Суспільне Львів

"У вагоні був, готувався до посадки, ну і прильоти. Ми приїхали, поприбирали у вагоні і чекали на пасажирів, збиралися на посадку, вдягалися якраз", — розповідає провідник Євген Красов.

Колегу Євгена – Романа поранило осколками, коли той виносив сміття до урни, розповів начальник пасажирського потягу Іван Танасюк.

Потяг Херсон-Львів, який потрапив під обстріл 3 травня. Суспільне Львів

У вагоні почалася пожежа. Його швидко відчепили.

Начальник потяга Херсон-Львів Іван Танасюк. Суспільне Львів

"Відтягнули інші вагони на безпечне місце, більше ніж за 20 метрів, щоб не відбулося займання інших вагонів", — розповідає начальник потяга Іван Танасюк.

Потяг відправився з Херсонського вокзалу лише з затримкою на 14 хвилин, каже провідник Ігор Бжежинський, не зважаючи на паніку.

Потяг Херсон-Львів, який потрапив під обстріл 3 травня. Суспільне Львів

"Люди посідали в суміжні вагони, швиденько все зробили і виїхали в безпечне місце", — розповідає провідник.

Інші пошкоджені вагони замінили у Миколаєві. Там на потяг сідала і Світлана Колотюк.

"Три потяги прийшли в Миколаїв, скла не було. У Миколаєві це все відбирали, тому що люди питали 20 вагон, а був тільки 12 здається, то вони дочіпляли вагони. Кажуть, що було страшно, але ми вже звикли. У нас 8 місяців всюди прильоти, і біля дому", — каже пасажирка потягу Світлана Колотюк.

Евакуйованих херсонців доправили у Хмельницький.

Залізничники зустрічають потяг Херсон-Львів. Суспільне Львів

Бригаду пасажирського поїзда "Херсон-Львів" на пероні львівського вокзалу оплесками зустрічали колеги залізничники.

Що відомо про обстріли Херсона 3 травня

На Херсонщині, внаслідок обстрілів армії РФ 3 травня загинула 21 людина, 48 отримали поранення, зокрема двоє дітей.

Російська армія вранці 3 травня обстріляла Токарівку Дар'ївської громади на Херсонщині. На власному подвір'ї загинув 47-річний чоловік.

Близько 11-ї російські війська обстріляли гіпермаркет у Херсоні. Три людини загинули, ще п'ятеро – отримали поранення. Трохи пізніше військові РФ обстріляли залізничний вокзал у Херсоні. Пошкоджені вагони потягу Херсон-Львів, поранений провідник. На момент обстрілу пасажири перебували в безпечному укритті.

Вдень російська армія з РСЗВ атакувала Степанівку поряд з Херсоном. Загинуло ще троє людей: двоє на місці обстрілу, один — у кареті швидкої. Загиблі — працівники обленерго, які виконували аварійні роботи у селищі.

Під час обстрілів Херсона вдень російські снаряди влучили в район магазину АТБ. Чотири людини загинули, 26 поранені, серед них — неповнолітня дитина. Також армія РФ обстріляла дитячий садок.

Також російська авіація атакувала Кізомис на Херсонщині. Випустила по селу три керовані авіабомби. Вщент зруйновані три житлові будинки та пошкоджено газопровід. Загиблих та поранених немає.

Близько 18:00 військові РФ знову обстріляли Херсон. Одна людина загинула четверо отримали поранення.