Водопілля на Черкащині: хто відшкодує збитки фермерам

Суспільне Черкаси

Фермери, чиї господарства зазнали збитків через водопілля, мають звернутися до органів місцевого самоврядування. Ними буде створено відповідні комісії, які внесуть аграріїв у перелік тих, хто постраждав та визначатимуть розміри втрат, розповів очільник обласної військової адміністрації Ігор Табурець.

Компенсуватиме фермерам збитки той орган, яким було створено комісію. Та в першу чергу, як розповів Ігор Табурець, аграріям слід скористатися страховкою:

"Страхування посівів і врожаїв — це досить велика практика. Коли настає страховий випадок, звісно, надзвичайна ситуація, яка зараз є, підпадає під ці випадки, то тоді страхова в обов’язковому порядку, на підставі рішень органів місцевого самоврядування, компенсує такі збитки. Це коли посів та врожай втрачені, або коли є випадки недоотримання врожаю".

За словами очільника області, наразі в регіоні близько 450 підтоплених гектар сільськогосподарських угідь. Декілька фермерів уже звернулися із відповідними зверненнями у тому числі і до обласної військової адміністрації.

Що відомо

  • На Черкащині зафіксували сезонне підняття рівня води у межах річок Віть, Дніпро, Десна, Сейм, Сож, Прип’ять, Горинь та Західний Буг на територіях Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Київської, Рівненської, Полтавської, Черкаської та Чернігівської областей.
  • Станом на ранок 16 квітня кількість підтоплених господарств в Україні становила понад 900. Про це повідомили в Державній службі з надзвичайних ситуацій.
  • Станом на ранок 15 квітня ДСНС повідомляла про підтоплення близько 500 дворогосподарств.
  • На 30 сантиметрів упала вода у селі Хрещатик Мошнівської громади. Пересуватися місцеві досі можуть лише на човнах, бо рівень води місцями сягає двох метрів, розповів голова громади Богдан Шкарбута. Через весняне водопілля тиждень тому вода з Дніпра почала виходити з берегів, 20 будинків та господарств були підтоплені.
  • Станом на 20 квітня були підтоплені 153 двори та 40 житлових та дачних будинків. З підтоплених населених пунктів евакуювали 21 жителя, розповів Суспільному керівник ОВА Ігор Табурець. Також, за попередніми даними, затопило 477 гектарів полів.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також