Для області й прифронтових лікарень: у Рівному просять відгукнутись донорів крові

Фото: Суспільне Рівне

У Рівному обласний центр служби крові потребує донорів. Кров усіх груп необхідна для медичних закладів області, також для прифронтових лікарень. Про це Суспільному повідомила директорка обласного центру служби крові Ліна Михальчук. Для донорів, які здають кров вперше, визнають рівень гемоглобіну, групу крові та резус-фактор.

Владислав Загробський працює поліцейським у Вінниці, наразі він проходить навчання у Рівному. Чоловік разом з колегами прийшов здати кров. Каже, це його п'ята донація:

"Не вперше вже здаю, у себе дома у Вінниці здавав. Коли просять здаю, коли людям потрібно. Хай небайдужі приходять, бо такий складний час, потрібно здавати кров людям. Потребують військові, багато людей потребує".

Фото: Суспільне Рівне

Як розповідає директорка центру Ліна Михальчук, з початку повномасштабної війни потреба у донорській крові зросла вдвічі:

"Центр потребує донорів усіх груп крові. Ми маємо завдання по забезпеченню еритроцитами лікувальних закладів прифронтових областей. Самі розумієте, що потреба там дуже велика і багато областей взагалі не можуть забезпечити достатню кількість еритроцитів. Добре, коли ці донори постійні, вони навчені, як потрібно харчуватися, які вимоги, що потрібно відпочити, не вживати алкоголь та ліки".

Фото: Суспільне Рівне

Фото: Суспільне Рівне

Також директорка центру зазначила, що донором крові можна бути не частіше, ніж раз в 60 днів. Тим, хто здає кров вперше, спочатку визначають рівень гемоглобіну, групу крові та резус-фактор. З лютого 2022 року почали робити тести на kell-антигени. Вони можуть бути негативні або позитивні.

"Переливати kell-плюс, тим хто має kell-мінус — небезпечно. Це несумісна кров, реакція буде відповідна, в залежності від об'єму перелитої крові, від частоти перелитої крові. Якщо переливання відбувається часто, то це може призвести навіть до летальних випадків", — говорить медичний директор центру служби крові Іван Рябченко.

Фото: Суспільне Рівне

Ліна Михальчук пояснює, що людина, яка kell-позитивна, може бути донором, але не цільної крові:

"Вона може бути донором тромбоцитів або плазми. Але у нас сьогодні плазми в області достатньо, навіть, можна сказати — з надлишком, тому ці люди, яким визначено, що вони kell-позитивні, якщо є бажання, вони можуть стати донором тромбоцитів".

Читайте також

  • "Треба давати людям не тільки рибу, а й і вудку": хто в Україні може отримати насіння для весняної посівної через USAID
  • Чемпіонат Рівненщини з футболу: як він пройде та хто зустрінеться у першому колі
  • Суд наклав арешт на ділянки й будівництво біля Свято-Успенської церкви у Рівному — прокуратура
  • Бронхіальна астма: що варто знати про симптоми та лікування хвороби

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook