Зеленський прибув з офіційним візитом до Фінляндії

Важливо
Президент Фінляндії Саулі Нііністьо та президент України Володимир Зеленський у Фінляндії 3 травня 2023 року, фото:Getty Images

Президент України Володимир Зеленський 3 травня прибув з офіційним візитом до Фінляндії на запрошення президента Саулі Нііністьо.

Інформацію зокрема підтвердив прессекретар президента України Сергій Никифоров.

В Офісі президента опублікували відео церемонії зустрічі лідерів двох країн.

Як повідомляє канцелярія фінського президента, лідери країн планують обговорити двосторонні відносини, оборонну підтримку України та глобальну геополітичну ситуацію.

У робочому обіді також візьмуть участь прем'єр-міністерка Фінляндії Санна Марін та міністр закордонних справ країни Пекка Хаавісто.

О 14:00 за Києвом розпочнеться спільна пресконференція Зеленського та Нііністьо.

Водночас у другій половині дня відбудеться саміт між країнами північної Європи та Україною.

Окрім президентів Україні та Фінляндії, у ньому візьмуть участь прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон, прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере, прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен та прем'єр-міністерка Ісландії Катрін Якобсдоттір.

"На саміті обговорюватиметься загарбницька війна Росії в Україні, продовження підтримки України з боку скандинавських країн, розвиток відносин України з ЄС і НАТО та ініціатива України щодо справедливого миру", — зазначили у канцелярії президента Фінляндії.

Після офіційних обговорень відбудеться спільна пресконференція.

До цього президенти Фінляндії та України зустрічалися у січні цього року, коли Нііністьо відвідав Київ з офіційним візитом.

Читайте також

Швеція та Фінляндія привели свої кораблі у стан підвищеної готовності: у чому причина

Зеленський і спікер парламенту Португалії обговорили вступ України в ЄС і НАТО

Нічна атака дронами, Зеленський у Фінляндії, РФ обстріляла Херсон. 434 день війни РФ проти України. Онлайн