АРМА передано майже $3 млн арештованих коштів підсанкційного російського олігарха — Офіс генпрокурора

. Євгеній Гінер. Фото: Євгеній Семенов, Sport24

Агенству з розшуку та менеджменту активів (АРМА) передано майже $3 млн арештованих коштів підприємства, яке належить підсанкційному росіянину Євгенію Гінеру.

Про це повідомляє пресслужба офісу генпрокурора України.

"За клопотанням Офісу Генпрокурора арештовано та передано в управління АРМА грошові кошти підприємства, яке належить підсанкційному громадянину РФ, на суму майже 3 млн доларів США. Наразі ці кошти знаходяться на рахунках у банківських установах", — йдеться у повідомленні.

За даними слідства, бенефіціарним власником підприємства є громадянин РФ Євгеній Гінер – президент російського футбольного клубу "ЦСКА". Він також пов’язаний з державною корпорацією "Ростех", яка постачає зброю, військову техніку та боєприпаси для потреб збройних сил РФ.

В Офісі генпрокурора нагадали, що 27 лютого Вищий антикорупційний суд України націоналізував акції підприємства "Перший інвестиційний банк", бенефіціарним власником якого є Гінер. Йдеться про вилучення 88,9% акцій Pinbank через пособництво Росії.

"У ході розслідування перевіряється інформація щодо правомірності отримання та використання банком понад 1,6 млрд грн кредиту для рефінансування, отриманого після введення воєнного стану в Україні", — зазначили в ОГПУ.

23 лютого, правоохоронці провели обшуки у членів правління банку та наглядової ради, а також в офісі комерційного банку Євгенія Гінера.

14 грудня 2022 року Печерський райсуд Києва частково задовольнив клопотання Офісу генпрокурора та наклав арешт із забороною відчуження на низку готелів із власності групи VS Energy, яку, за версією слідства, контролюють громадяни РФ Олександр Бабаков, Євгеній Гінер та Михайло Воєводін.

Читайте також

АРМА передало державі понад 14 млн гривень на купівлю військових облігацій

Мінкульт і АРМА шукатимуть викрадені Росією об’єкти культурної спадщини

Суд арештував контрольні пакети акцій Чернівціобленерго. У компанії кажуть, що необґрунтовано

Суд арештував 5 обленерго, підконтрольних російським олігархам