На Кіровоградщині на користь держави конфісковують землі, які належать громадянам РФ

Фото ілюстративне: Суспільне Кропивницький

Прокуратура Кіровоградської області ініціювала конфіскацію у власність держави майже 100 гектарів сільськогосподарських земель, що належать громадянам РФ, через суд. Про це розповів керівник обласної прокуратури Ян Стрелюк. Суспільне дізнавалось, як відбувається конфіскація землі, що є приватною власністю громадян інших країн.

За інформацією керівника обласної прокуратури, більшість земельних ділянок громадяни РФ отримали у спадщину. Протягом року після набуття права власності вони їх мали відчужити, але не зробили цього: "Прокурори скерували до суду понад 20 позовних заяв про конфіскацію таких земельних ділянок та передачу їх у державну власність. Загальна вартість цих земель становить майже 17 мільйонів гривень".

Перше в регіоні судове рішення про конфіскацію землі, що належить громадянам РФ, ухвалили в Новоукраїнському районі Кіровоградщини. За інформацією речниці облпрокуратури Наталії Алєксєєнко, на користь держави конфіскували земельну ділянку сільськогосподарського призначення площею чотири гектари на території Добровеличківської громади, яку громадянин РФ успадкував.

На якій підставі земельну ділянку можуть конфіскувати

Юрист Роман Холоденко пояснив, що іноземні громадяни, юридичні особи та держави й люди без громадянства можуть бути суб’єктами земельних відносин в Україні. Та на відміну від українських суб’єктів, іноземні мають обмежені права щодо набуття права власності на землю: "Відповідно до частини 4 статті 22 Земельного кодексу України "Визначення земель сільськогосподарського призначення та порядок їх використання", цю категорію земель не можна передавати у власність іноземним громадянам. А землі, отримані ними у спадщину, згідно частини 4 статті 81 та частини З статті 82 Земельного кодексу, підлягають відчуженню протягом року".

Саме порушення статті 81 Земельного кодексу України і є підставою звернення прокурорами в суд, сказав юрист.

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб