"Орки стояли за поле від нас": на Криворіжжі стартувала посівна

Фото: Суспільне Дніпро

У Криворізькому районі почали весняну посівну кампанію. Здебільшого аграрії сіють соняшник. У районній військовій адміністрації Суспільному розповіли: 90% орних земель розміновані та оброблені.

Весняна посівна в Криворізькому районі через сильні дощі розпочалась пізніше. Різниця від звичайного графіку – два-три тижні, говорить механізатор Олег Шкуропат.

"В основному труднощі були після розмінування: необроблені вчасно поля, зараз погода не дозволяє вчасно зайти зробити обробіток грунту", – каже він.

Олег Шкуропат. Фото: Суспільне Дніпро

Минулого року територія Криворізького району, зокрема населений пункт Шестірня, Широківської громади протягом восьми місяців обстрілювався армією РФ. Фермери згадують, як проходила минулорічна посівна та жнива.

"З перших днів війни ми потрапили під шквальний обстріл, лінія оборони наших ЗСУ проходила по наших полях. Орки стояли буквально через одне поле від нас", – говорить співробітник аграрного підприємства Владислав Баранов.

Владислав Баранов. Фото: Суспільне Дніпро

"Працювали, наче виїхали — тихо, тут починають стріляти. Як виїжджали в поле, стояли агрономи збоку, бригадири, які слухали, тому що в тракторі нічого не чути, нічого не видно. Було таке, що сіємо, а вони по тракторах стріляють”, – розповідає механізатор Олег Шкуропат.

На Криворіжжі почалась посівна. Фото: Суспільне Дніпро

Нині ж селище не обстрілюють. Тож фермери з шостої до двадцяти третьої працюють в полі. Сіють соняшник, пізніше – просо. Співробітник аграрного підприємства Владислав Баранов каже: їхні поля знаходяться в Дніпропетровській і в Херсонській області, загалом це близько десяти тисяч гектарів. З них засіяли майже шість тисяч.

"Посівна розпочалась торік, восени. Почали сіяти озиму пшеницю, озимий ячмінь, озимий ріпак. З добривами зменшили набагато внесок, бо дуже дорого, розраховуємо на ефект минулих років, що воно ще буде діяти. Після війни будемо вносити те, що треба землі, а зараз дуже важко, фінансово просто не можемо. Лежить зерно, ще його не реалізували, немає коштів", – каже Владислав.

Цьогоріч фермери використовують менше добрив через нестачу коштів. Фото: Суспільне Дніпро

Владислав говорить: цьогоріч не піднімали фермерам зарплатню через нестачу коштів. Немає куди експортувати врожай.

"Затримуються виконання зернових угод, тому що кожного разу росіяни вигадують якісь нові перепони. Зараз більше ніж двісті кораблів стоять на рейді, вони не можуть під'їжджати в наші порти", – розповідає радник голови Дніпропетровської ОВА Олександр Фастовець.

Олександр Фастовець. Фото: Суспільне Дніпро

Загальна територія орних земель Криворіжжя — близько двохсот тисяч гектарів.

"Восени не було посіяно в Зеленодольській громаді й в Широківській. Але навесні ми розпочали кампанію гуманітарних розмінувань, тому велика частина полів вже розмінована і задіяна вже навесні", – сказав начальник Криворізької районної військадміністрації Євген Ситниченко.

Загальна територія полів Криворіжжя – близько 200 тисяч гектарів. Фото: Суспільне Дніпро

Посадовець додає: нині вже 90% полів розміновані.

Читайте також

Фермери подали близько 500 заявок на розмінування полів — Мінагрополітики

Розмінування Харківської області: де росіяни залишили найбільше боєприпасів

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро