Потрібні механізми для інтеграції України в НАТО після закінчення війни — президент Литви

ЗМІ
Президент Литви Гітанас Науседа. Фото: Gitanas Nausėda/Twitter

Необхідно знайти конкретні механізми для швидкої інтеграції України в простір НАТО після закінчення війни, замість повторення "заїжджених фраз про відчинені двері до Альянсу".

Про це заявив журналістам президент Литви Гітанас Науседа, його цитує видання Delfi.

"Замість того, щоб повторювати заїжджені фрази про відчинені двері до НАТО, нам потрібно знайти більш конкретні механізми для швидкої інтеграції України в простір Північноатлантичного альянсу після закінчення війни", – сказав глава Литви.

На думку Науседи, також необхідно відмовитися від мислення про те, що майбутнє членство України в НАТО є тягарем для Альянсу. Литовський президент переконаний, що Україна тільки посилить Альянс, оскільки українська армія пройшла хрещення на полі бою і має такий багатий досвід, якого не має жодна армія країн ЄС.

Гітанас Науседа також наголосив на важливості участі у саміті НАТО у Вільнюсі президента України Володимира Зеленського.

"Я думаю, що в інтересах усіх нас, щоб президент Зеленський брав участь у наших дискусіях. Значна частина дискусій буде присвячена і безпосередньо пов'язана з Україною", – сказав президент Литви.

21 квітня генсек НАТО Єнс Столтенберг після візиту до України заявив, що президент Володимир Зеленський прийняв запрошення та приїде на Вільнюський саміт НАТО, який відбудеться 11-12 липня цього року.

Що відомо про перспективи вступу України в НАТО

30 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ. У цьому питанні Україна орієнтується на досвід Фінляндії і Швеції. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.

Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30-ти союзників.

Президенти 9 країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО. Серед них — лідери Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії та Словаччини. Також про підтримку вступу України до Альянсу заявила Канада. У Білому домі вважають, що вступ України в НАТО"не на часі".

Прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков прокоментував подану Україною заявку на вступ до НАТО, заявивши, що євроатлантичний курс української влади став причиною російської агресії проти України.

Читайте також

"Це не наступ НАТО": Зеленський прокоментував заяви РФ про загрозу з боку Заходу

НАТО буде продовжувати зміцнювати ЗСУ — Столтенберг

У польському МЗС закликали не зволікати зі вступом України до НАТО

Столтенберг: Необхідно розробити механізм припинення агресії Путіна