Скільки часу займе підготовка українських танкістів на Abrams: пояснює екскомандир танкового батальйону

Бойові танки Abrams на озброєнні США. Фото: AP

Українським військовим на освоєння американських танків Abrams може знадобитися 8 тижнів.

Про це в етері телемарафону "Єдині новини" підполковник запасу ЗСУ, екскомандир танкового батальйону Микола Саламаха.

Він зазначив, що за американськими стандартами підготовка членів екіпажу на танк M1 Abrams A1 в різних конфігураціях триває 3,5 місяці. На Abrams М1А2 в різних модифікаціях — 5 місяців.

"Але, коли американські спеціалісти ознайомилися з результатами підготовки наших військовослужбовців на іншій бронетанковій техніці і на засобах ППО, вони заявили, що наші танкісти, які будуть експлуатувати цю машину, освоять набагато швидше, і терміни підготовки будуть набагато коротші. Я не думаю, що підготовка займе більше, ніж 8 тижнів", — заявив Саламаха.

Він додав, що у Abrams "є своя специфіка", зокрема, газотурбінний двигун, що вимагає "трохи інших підходів".

"Але це більше проблеми логістики, ремонтників, яких ми також готуємо. Є рішення готувати сервісний центр в Польщі для обслуговування і ремонту, в т.ч., і Abrams. Танк — це в першу чергу інструмент. Він може застосовуватися в наступі, в обороні, в усіх видах бою. Як його будуть використовувати, це рішення Генерального штабу, які будуть випливати з ситуації, яка буде складатися", — сказав офіцер.

21 квітня міністр оборони США Ллойд Остін повідомив, що американські танки Abrams, на яких навчатимуться українські військові, прибудуть до Німеччини найближчими тижнями.

M1 Abrams — основний бойовий танк третього покоління виробництва Сполучених Штатів. Історія створення машини починається зі створення танка MTB-70, це був спільний проєкт Сполучених Штатів та Німеччини 1960-х. Він розділився на дві гілки — майбутній німецький Leopard 2 та майбутній американський M1 Abrams.

Танк є добре озброєною, броньованою, мобільною бойовою машиною, розрахованою на ведення бойових дій у різних умовах сучасних війн та збройних конфліктів.

Важливими особливостями танку є застосування потужних газотурбінних двигунів (що працюють на паливі для реактивних двигунів JP8), обладнання багатошаровою протиснарядною композитною бронею, окреме зберігання боєприпасів в ізольованому капсульному відсіку для відокремлення членів екіпажу з-під удару у випадку влучення снаряда в танк. "Abrams" є одним з найважчих танків, які перебувають в експлуатації на початку XXI століття.

Що відомо про постачання танків Abrams Україні

25 січня стало відомо, що Сполучені Штати передадуть Україні 31 танк M1 Abrams і запчастини до них.

Ще 19 січня заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх заявляла, що зараз немає сенсу передавати Україні танки Abrams, оскільки вони дорогі в обслуговуванні.

Раніше федеральний канцлер ФРН Олаф Шольц у телефонній розмові з Джо Байденом заявив, що надасть Україні танки Leopard 2, якщо Вашингтон також ухвалить рішення про постачання своїх танків Abrams. Білому домі заявили, що кожна країна має ухвалювати власне рішення щодо допомоги Україні.

24 лютого міністерка армії США Крістін Вормут заявляла, що США може знадобитись понад рік для того, щоб поставити танки M1 Abrams в Україну і все ще розробляються плани щодо того, як і коли вони будуть доставлені.

Читайте також

США можуть передати Україні танки Abrams швидше ніж очікувалося

США передадуть Україні танки Abrams до осені — Пентагон