Майно Лаври повертають в користування держави

Києво-Печерська Лавра. Фото: УНІАН

21 квітня Уряд ухвалив постанову, в якій зазначається, що корпус № 19 Нацзаповідника "Києво-Печерської лаври" повернули у державну власність. Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури України.

Раніше Українському товариству охорони пам'яток історії та культури (УТОПІК) передали у безоплатне користування корпус № 19 заповідника для розміщення там фондів Нацмузею народної архітектури та побуту України.

УТОПІК не є органом управління НМНАПУ, ним визнали Мінкульт. Тим самим заборонили передавати державне або комунальне майно в безоплатне користування або позику.

З огляду на нововведення, постанови та розпорядження Кабміну втратили чинність. У них зазначається, що скасоване безоплатне користування будівлею німецькою євангелічно-лютеранською релігійною громадою.

Що відомо про події навколо заповідника "Києво-Печерська лавра"

29 березня сплинув договір оренди національного заповідника "Києво-Печерська лавра" з Українською православною церквою МП. Представники церкви мали залишити територію Лаври. Проте досі вивозять звідти свої речі, оскільки перебували на території музею понад 30 років.

На початку квітня у заповіднику почала працювати спеціальна комісія міністерства культури та інформаційної політики України. Вона проводить облік та аудит у Лаврі після виселення представників УПЦ МП. Надалі вся територія національного заповідика перейде власність держави.

Читайте також

Нищення майна Лаври: в УПЦ МП відкидають звинувачення

Справа Лебедя: суд розглянув апеляцію домашнього арешту