Житомирська міськрада підтримала законопроєкт про заборону діяльності УПЦ в Україні

Оновлено

21 квітня під час сесії депутати Житомирської міськради від імені Житомирської міської територіальної громади висловили підтримку законопроєкту №8371, в якому, зокрема, йдеться про заборону релігійних організацій, центри прийняття рішень яких знаходяться в РФ.

За словами Житомирського міського голови Сергія Сухомлина, у своєму звернення Житомирська міська рада намагалася врахувати позицію усіх депутатських фракцій.

"Я думаю, що це звернення на 90% відповідає усім зверненням, які сьогодні були проголошені нашими депутатами. Я хочу, щоб міська рада висловила свою позицію стосовно цього звернення. Історія законопроєкту полягає в наступному: у свій час РНБО зробила роботу і дала доручення Кабміну розробити законопроєкт. Кабмін зробив це і законопроєкт зараз перебуває на розгляді Верховної Ради. У ньому чітко визначено позицію і механізми щодо церков, які можуть підтримувати російську агресію", – сказав міський голова.

Текст звернення на підтримку закону України №8371 від 19 січня 2023 року під час сесії зачитав секретар Житомирської міської ради Віктор Клімінський.

"Житомирська міська рада висловлює волю Житомирської міської громади та вважає пряму або опосередковану підтримку збройної агресії проти українського народу злочином проти людяності. З цих підстав неприпустимими є існування релігійних організацій, ідеєю існування яких є заперечення суверенітету та державності України, приниження прагнення вільного народу до свободи та самовизначення, нівелювання ролі держави України у світовій історії, нав'язування моноцентричного світогляду та владного авторитаризму", – озвучив вступну частину звернення секретар міськради.

В тексті звернення сказано, що, ознайомившись із проєктом закону України №8371 від 19 січня 2023 року "Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій" Житомирська міська рада підтримала запровадження запропонованих змін.

"Наполягаємо на якнайшвидшому законодавчому врегулюванні заборони діяльності релігійних організацій, які афілійовані із центрами впливу, керівний центр яких знаходиться зам межами України у державі, яка здійснює збройну агресію проти України. Виходячи із викладеного, поділяємо прагнення Уряду до заборони діяльності на території України будь-яких релігійних організацій, релігійним центром яких є Російська православна церква за результатами релігієзнавчої експертизи статуту про управління Української православної церкви. Також міська рада просить вирішити питання подальшої долі майна, що перебуває у власності таких організацій. Просимо врахувати думку Житомирської міської територіальної громади при прийнятті проєкту закону", – зачитав звернення депутатів Віктор Клімінський.

Рішення було прийняте голосами 31 із 32 присутніх депутатів Житомирської міськради.

ОНОВЛЕНО на 15.00

Додано відеосюжет від кореспондентів Суспільного

Перед початком сесії декілька житомирян стояли з плакатами біля будівлі Житомирської міської ради.

"Акція на підтримку законопроєкту №8371 про заборону Московського патріархату. Ні за який стіл переговорів сідати з Московським "фсбешним" патріархатом ніхто не буде", – каже Віктор Потапенко.

Військовослужбовець в запасі Віктор Брокарєв розповів, що підтримка цього законопроєкту дозволить уникнути конфліктів у громадах.

"Щоб не було таких дебатів, які у нас відбуваються і у всій Україні. А також цих конфліктів, щоб Верховна рада прийняла рішення і всі були спокійні. Просимо їх якнайшвидше прийняти цей проєкт", – говорить Віктор Брокарєв.

Житомир, 21 квітня 2023 року. Фото: Дмитро Клименко для Суспільне Житомир

Депутатам запропонували ще два тексти звернення щодо релігійної ситуації. Житомирський міський голова Сергій Сухомлин оголошує перерву для засідання фракцій та для формування одного документа.

Секретар Житомирської міської ради Віктор Клімінський зачитує текст звернення на підтримку закону України №8371.

"Житомирська міська рада висловлює волю Житомирської міської громади та вважає пряму або опосередковану підтримку збройної агресії проти українського народу злочином", – зачитав Віктор Клімінський.

Житомир, 21 квітня 2023 року. Фото: Дмитро Клименко для Суспільне Житомир

Житомир, 21 квітня 2023 року. Фото: Дмитро Клименко для Суспільне Житомир

Безпартійна депутатка Житомирської міської ради Наталія Леонченко, яка була обрана за списками забороненої партії "Опозиційна платформа за життя", розповіла, що таке звернення означає заборону УПЦ МП.

"Не буду перераховувати усі ті заходи, які Житомирська єпархія зробила для… (крики в залі – ред.) Я прошу дати мені можливість використати своє право як депутатки виступити з трибуни. На всі питання я можу відповісти потім", – сказала Наталія Леонченко.

Наталія Леонченко. Житомир, 21 квітня 2023 року. Фото: Дмитро Клименко для Суспільне Житомир

За словами Сергія Сухомлина, звернення не означає заборону діяльності церкви, якщо її центр управління знаходиться не в країні-агресорі.

"Депутати висловили свою позицію, що не може в Україні працювати церква з центром в Росії", – повідомив Сергій Сухомлин.

Також Сергій Сухомлин сказав, що відібрати землю у релігійних громад УПЦ МП неможливо.

"Згідно з законодавством України земля знаходиться у постійному користуванні. Якщо прийняти рішення, які приймають інші міські ради, щоб позбавити акту постійного користування, то ми всі це розуміємо, що через суд вони будуть скасовані. Ніхто землю таким чином не забере", – каже Сергій Сухомлин.

Адвокат Роман Гуртовенко розповів, що для скасування прав користування землею мають бути порушення норм користування.

"Наприклад, використання не за цільовим призначенням, системна несплата земельного податку або орендної плати, набуття права власності на земельну ділянку, приватизація, а інші підстави, які їм дають змогу припинити право користування", – говорить Роман Гуртовенко.

Що відомо

  • 11 квітня Житомирський міський голова Сергій Сухомлин після зустрічі з головами фракцій міської ради розповів, що виконком Житомирської міської ради вивчає документи на право користування земельними ділянками та будівлями церков Української православної церкви Московського патріархату у Житомирі.
  • 21 квітня перед початком сесії кілька містян прийшли до будівлі Житомирської міської ради з плакатами, виступаючи проти УПЦ (МП).

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube