У Житомирі кілька містян вийшли на акцію протесту проти УПЦ

У Житомирі кілька містян вийшли на акцію за заборону УПЦ. Житомир, 21 квітня 2023 року. Фото: Дмитро Клименко для Суспільне Житомир

21 квітня перед початком сесії кілька містян прийшли до будівлі Житомирської міської ради з плакатами, виступаючи проти УПЦ (МП). Про це з місця повідомляє шеф-редактор Суспільного Житомир Дмитро Клименко.

За його словами, біля міської ради четверо людей проводять пікет на підтримку законопроєкту №7381, у якому, в тому числі, йдеться про заборону релігійних організацій, центр управління яких знаходиться на території країни-агресора.

"Один з учасників акції протесту Віктор Потапенко розповів, що вони хочуть, аби депутати звернули увагу на те, що переговори з представниками УПЦ МП є неприйнятними для них. Також вимагають, щоб депутати міськради сприяли рішенню, яке допоможе вигнанню російської церкви з Житомира", – розповів Дмитро Клименко.

Житомир, 21 квітня 2023 року. Фото: Дмитро Клименко для Суспільне Житомир

Напередодні сесії Житомирської міської ради 20 квітня єпископ Житомирсько-Овруцької єпархії Православної церкви України Паїсій на своїй сторінці у мережі Facebook опублікував пост, прикріпивши до нього текст звернення депутатів Житомирської міської ради. У своєму дописі єпископ зазначив, що в цьому документі (зверненні – ред.) не прослідковується чітка позиція депутатського корпусу щодо питання національної безпеки міста і країни загалом в часи війни з РФ.

Скрин зі сторінки єпископа Житомирсько-Овруцької єпархії ПЦУ Паїсія у мережі Facebook

Текст звернення депутатів Житомирської міськради до УПЦ і ПЦУ. Джерело: сторінка єпископа Житомирсько-Овруцької єпархії ПЦУ Паїсія у мережі Facebook

Що відомо

  • 11 квітня Житомирський міський голова Сергій Сухомлин після зустрічі з головами фракцій міської ради розповів, що виконком Житомирської міської ради вивчає документи на право користування земельними ділянками та будівлями церков Української православної церкви Московського патріархату у Житомирі.

Ще по темі

  • Звернення Овруцької громади Житомирщини про заборону діяльності УПЦ в Україні: що відомо.
  • Жителі Іршанської громади на Житомирщині зрізали замок на дверях Свято-Покровського храму, який переходить до ПЦУ.
  • Понад 1200 жителів-вірян у Баранівці на Житомирщині проголосували за перехід під юрисдикцію Православної церкви України.
  • У Сінгурах із перепалками та бійками парафіяни, які перейшли до ПЦУ, зайшли до своєї церкви. Учасники конфлікту звернулись із заявами до правоохоронців про отримані тілесні ушкодження внаслідок бійок.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube