Міністр оборони Німеччини вважає, що для НАТО ще не час ухвалювати рішення про членство України

Доповнено
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус, 29 березня 2023 року, фото: AP

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що для військового альянсу НАТО ще не настав час приймати рішення про членство України.

Про це він сказав під час ток-шоу в ефірі програми ZDF 20 квітня, передає Deutche Welle.

Пісторіус зокрема сказав, що НАТО має "ретельно" зважити будь-який крок щодо включення України до альянсу.

"Двері відкриті, але зараз не час вирішувати це зараз. Ви повинні вирішувати з холодною головою і гарячим серцем, а не навпаки", — заявив він.

Водночас голова німецького Міноборони зазначив, що майбутнє України — в євроатлантичній сім'ї, і всі союзники згодні з цим.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після вчорашнього візиту до України також підтвердив, що всі країни-члени НАТО згодні з тим, що Україна має стати членом Альянсу. Він також заявив, що президент Володимир Зеленський прийняв запрошення та приїде на Вільнюський саміт НАТО, який відбудеться 11-12 липня.

Читайте також: НАТО буде продовжувати зміцнювати ЗСУ — Столтенберг

Як пише німецьке видання FAZ, Пісторіус під час цього ж ток-шоу також заявив, що просування України вглиб території Росії було б "абсолютно нормальним".

"До тих пір, поки не будуть атаковані ні міста, ні мирні жителі, ні цивільні райони, з цим доведеться змиритися. Не з радістю, але це частина цього, наприклад, відрізати шляхи постачання", — сказав він.

Також він зазначив, що деякі зразки озброєння російської армії перебувають "в жалюгідному стані".

Що відомо про перспективи вступу України в НАТО

30 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ. У цьому питанні Україна орієнтується на досвід Фінляндії і Швеції. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.

Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30-ти союзників.

Президенти 9 країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО. Серед них — лідери Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії та Словаччини. Також про підтримку вступу України до Альянсу заявила Канада. У Білому домі вважають, що вступ України в НАТО"не на часі".

Прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков прокоментував подану Україною заявку на вступ до НАТО, заявивши, що євроатлантичний курс української влади став причиною російської агресії проти України.