Рада ЄС погодила виділення 1 млрд євро для надання Україні боєприпасів

Важливо
Фото: Тьєррі Монасса/Getty Images

Рада Європейського Союзу затвердила виділення мільярда євро для надання Україні боєприпасів. Цей крок дозволить відшкодовувати країнам-членам ЄС вартість боєприпасів, наданих Україні зі своїх запасів або за рахунок "зміни пріоритетів чинних замовлень з 9 лютого по 31 травня 2023 року".

Про це повідомляє пресслужба Ради Євросоюзу.

"Сьогоднішнім рішенням ми вводимо в дію першу частину історичної угоди, досягнутої лідерами ЄС, щодо підтримки негайної поставки артилерійських боєприпасів для ЗСУ на суму 1 мільярд євро. Немає кращої демонстрації єдиної рішучості та рішучості ЄС продовжувати підтримувати законне право України на самооборону від жорстокого російського агресора", — сказав високий представник ЄС з питань зовнішньої політики та оборони Жозеп Боррель.

Ухвалене рішення імплементує першу частину угоди Ради ЄС від 20 березня 2023 року про тристоронній підхід, спрямований на прискорення поставок і спільних закупівель артилерійських боєприпасів.

"Разом із попередніми сімома траншами підтримки, виділені сьогодні кошти склали загальний вклад ЄС для України в рамках "Європейського фонду миру" до 4,6 млрд євро і ще раз доводять, що ЄС залишається непохитним у своїй підтримці українських військових у захисті країни від Росії", — йдеться у повідомленні Ради ЄС.

Попередні заходи допомоги в рамках "Європейського фонду миру" (EPF) для України були узгоджені 28 лютого, 23 березня, 13 квітня, 23 травня, 21 липня, 17 жовтня 2022 року та 2 лютого 2023 року.

Що відомо про постачання Україні боєприпасів

8 березня, під час зустрічі міністрів оборони ЄС у Стокгольмі Боррель представив три пропозиції щодо постачання боєприпасів Україні. На цій же неформальній зустрічі міністрів оборони ЄС, глава Міноборони України Олексій Резніков заявив, що Україні потрібен мільйон артилерійських снарядів, на закупівлю яких знадобиться чотири мільярди євро.

14 березня Рада ЄС збільшила фінансову стелю для Європейського фонду миру, з якого виділяються кошти для закупівлі зброї Україні. Йдеться 7,979 млрд євро до 2027 року, що має забезпечити покриття додаткових фінансових потреб. 15 лютого уряд США уклав оборонний контракт на суму понад 500 млн доларів на виробництво артилерійських боєприпасів для української армії. Канцлер ФРН Олаф Шольц також повідомив, що Німеччина збільшить виробництво боєприпасів для підтримки України.

20 березня міністри оборони та закордонних справ Євросоюзу погодили план спільної закупівлі боєприпасів, який передбачає постачання Україні мільйона снарядів.

23 березня лідери країн Європейського союзу схвалили спільну закупівлю боєприпасів для України, а також домовилися про постачання ракет, якщо буде потрібно.

Читайте також

Франція блокує рішення ЄС про постачання боєприпасів Україні — PAP

Данія і Норвегія передадуть Україні 8 тисяч 155-мм артилерійських боєприпасів

Болгарія не братиме участь у плані ЄС зі спільної закупівлі боєприпасів для України